„the Thaumaturge” – kryminalne zagadki Warszawy 1905

11 bit studios i Fool’s Theory zapowiadają wspólny projekt, którego miejscem akcji będzie Warszawa na początkach XX wieku. Gra o której mowa, The Thaumaturge,to izometryczne kryminalne RPG akcji z turowym systemem walki.

„Mamy rok 1905. Warszawa żyje pod ciężarem jarzma caratu. Jej mieszkańcy tworzą wymieszaną grupę o różnych korzeniach, poglądach i wierzeniach, a także często sprzecznych interesach. To między innymi rosyjscy żołnierze, żydowscy ku​​pcy, polscy mieszczanie. Pomimo zaistniałych okoliczności, miasto stanowi tętniącą życiem metropolię, w której można odwiedzić zapierającą dech w piersiach imprezę wyższych sfer, by po niej zostać obrabowanym w jednym z ciemnych zaułków Pragi.

Warszawa to miasto wielkich nadziei i marzeń z jednej strony i mrocznych pragnień z drugiej”

– brzmi opis na Steam.

Tytułowi Taumaturgowie to osoby o zdolnościach pozwalających na oswajanie i kierowanie ezoterycznymi istotami – Salutorami – które mogą być wykorzystywane tak do walki jak i do manipulowania innymi ludźmi.

Gracze, wepchnięci do duchowego świata napędzanego ukrytymi dla zwykłych ludzi mocami, zmuszeni zostaną podejmować masę trudnych i często niejednoznacznych moralnie wyborów. Niejednokrotnie gra będzie przypominać, iż każdy z nas ma swoje demony.

W produkcję zaangażowany jest zespół składający się z sześćdziesięciu osób, a twórcy obiecują rozgrywkę o rozbudowanej fabule i unikalnym podejściu do walki turowej, mechaniki śledztwa oraz rozwoju postaci.

Wiadomo już również, iż gameplay demo zostanie zaprezentowane za zamkniętymi drzwiami na targach GDC, które odbędą się w tym miesiącu w San Francisco.

Tymczasem twórcy podziwili się trailerem oraz screenami ukazującymi klimat w jakim utrzymana będzie rozgrywka.

„the Thaumaturge" – kryminalne zagadki Warszawy 1905 „the Thaumaturge" – kryminalne zagadki Warszawy 1905 „the Thaumaturge" – kryminalne zagadki Warszawy 1905
Źródłosteam
Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu