„Terrifier 2. Masakra w Święta” – znamy datę premiery w polskich kinach

To doskonała wiadomość dla wielbicieli horrorów – wyjątkowo krwawych, przerażających i naszpikowanych brutalnymi scenami przemocy. Dla osób kochających rozrywkę, która może przyprawić o palpitacje serca. Już 23 grudnia do polskich kin trafi Terrifier 2. Masakra w Święta. To ostatnio najgoręcej dyskutowana produkcja, która w USA w ciągu 3 weekendów ograniczonej dystrybucji zwróciła się 20 krotnie!

Czy film ma szansę stać się klasyką gatunku? Dlaczego widzowie w trakcie październikowych seansów w USA i w Wielkiej Brytanii mdleli, wymiotowali, albo potrzebowali natychmiastowej interwencji medycznej? Czy w Polsce będzie podobnie?

Maniakalny zabójca klaun Art (w tej roli David Howard Thornton) wrócił, by ponownie karmić się strachem swoich ofiar i budzić grozę. Jakiś czas temu reżyser wystosował specjalne oświadczenie do mediów. Z jednej strony, aby ostrzec widzów przed Terrifier 2. Masakra w Święta, a z drugiej – by przygotować ich na krwawą ucztę. Czytamy w nim, m. in., że: „ten film zawiera brutalne sceny przemocy. Widzowie o wrażliwych sercach i żołądkach powinni o tym pamiętać. Zostaliście ostrzeżeni”.

Chociaż możemy się tylko domyślić prawdziwych intencji Damiena Leone, pewne jest to, że Terrifier 2. Masakra w Święta, nie jest propozycją dla widzów o słabych nerwach. To rasowy horror dla prawdziwych fanów gatunku. Dla nich to będzie nie lada gratka i wydarzenie, na które czekali od lat.

Od kilku miesięcy w mediach społecznościowych aż wrze od dyskusji o Terrifier 2. Masakra w Święta. Fani horroru są zgodni, że sequel Terrifiera powinien przyćmić pełnometrażową produkcję z 2016 roku.

Warto wspomnieć, że Terrifier 2. Masakra w Święta był jednym z najbardziej krwawych i brutalnych filmów, które wyemitowano na październikowym Splat!FilmFest w Londynie. Po zakończeniu festiwalu produkcja zebrała ponad 89 proc. pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes.

Co warto zaznaczyć oryginalność filmu zauważają też krytycy. Sammy Gecsoyler z „The Guardian” napisał:

Trzymajcie mocno swoje nerwy i żołądek. Ta jatka jest zbyt dobra żeby zemdleć w trakcie oglądania.

Akcja Terrifier 2. Masakra w Święta rozgrywa się w Halloween. Tym razem klaun Art na swoje ofiary upatrzy Siennę (Lauren LaVerra), jej najbliższych, oraz przyjaciół nastolatki. Maniakalny zabójca znowu pokaże swoją prawdziwą bezlitosną twarz i udowodni, że jego okrucieństwo nie zna granic.

W Terrifier 2. Masakra w Święta wystąpili, m. in.: David Howard Thornton, Lauren LaVerra, Samantha Scaffidi, Griffin Santopietro, Elliott Fullam, Chris Jericho.

Scenariusz i reżyseria Damien Leone (Masakra w Halloween, Cukierek albo psikus, Terrifer).

Dystrybutorem filmu jest Monolith Films.

Film w kinach od 23 grudnia 2022.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu