Sportowe uniwersum „Creed” w IMAX i 4DX

3 marca sale Cinema City, w tym IMAX i 4DX otworzą się dla fanów bokserskich emocji – na ekrany kin wchodzi Creed III. Trzecia część przygód tytułowego bohatera „Creed” pokaże go jako spełnionego sportowca, który raz jeszcze musi stanąć na ringu walcząc z dawnym przyjacielem. Film jest debiutem reżyserskim Michaela B. Jordana, odtwórcy głównej roli w filmie. Pierwszy weekend marca przyniesie więcej nowości, w tym niezwykłe Imperium światła Sama Mendesa z Olivią Colman, polski dramat historyczny Filip, ekranizację powieści Pokolenie Ikea oraz familijny przebój Szczęście Mikołajka.  

9 marca w Warszawie odbędzie się przedpremierowy pokaz muzycznego filmu o młodej raperce Zadra, połączony ze spotkaniem z twórcami. W Cinema City Arkadia z widzami rozmawiać będą Jakub Gierszał, Grzegorz Mołda oraz Ignacy Liss. Tego samego dnia we wszystkich kinach Cinema City prezentowany będzie też przedpremierowo horror Krzyk VI.

Wielkie widowiska filmowe: Creed III oraz Imperium światła

Creed III – filmową serię rozpoczął w 2015 roku film Creed: Narodziny legendy, będący spin-offem serii Rocky. W trzeciej części po raz kolejny spotkamy się ze znanymi bohaterami.  Tytułowy Adonis Creed odnosi same sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym, gdy wyzwanie rzuca mu przyjaciel z dzieciństwa i dawne złote dziecko boksu Damian (Jonathan Majors). Po długim pobycie w więzieniu pała on chęcią spróbowania sił w ringu. Starcie dawnych przyjaciół jest więcej niż tylko pojedynkiem. W celu wyrównania dawnych rachunków Adonis musi postawić na szali swoją przyszłość. Damian zaś nie ma nic do stracenia. Film pokazywany będzie także w IMAX i 4DX.

Imperium światła – lata 80. XX wieku, małe nadmorskie miasteczko w Anglii i nostalgiczna opowieść o magii kina i znaczeniu ludzkich relacji. W przejmującej historii wybitnego reżysera Sama Mendesa występują wielkie gwiazdy filmowe: Olivia Colman, Colin Firth i Michael Ward.

Dramat historyczny i true crime – Filip oraz Holy Spider

Filip – dramat historyczny którego akcja toczy się w 1943 roku we Frankfurcie. Główny bohater Filip (Eryk Kulm) jest typowym kosmopolitą, kobieciarzem niezdolnym do głębszego uczucia. Stracił rodzinę w Polsce. Teraz, mieszkając w sercu nazistowskich Niemiec, musi ukrywać swoje żydowskie pochodzenie i często o włos unika śmierci. Pracuje jako kelner w ekskluzywnej hotelowej restauracji i cieszy się beztroskim życiem w otoczeniu luksusów, pięknych kobiet i przyjaciół z całej Europy. Ale kiedy wojna zaczyna zbierać śmiertelne żniwo wśród jego bliskich, kruchy świat, który dla siebie zbudował, rozpada się jak domek z kart.

Holy Spider to film z gatunku true crime o kobiecie, która z narażeniem życia docieka prawdy, rzucając wyzwanie patriarchalnej zmowie. Dziennikarka tropi seryjnego zabójcę pracownic seksualnych w świętym irańskim mieście Meszhed (zbrodnie w Meszhedzie wydarzyły się naprawdę – zginęło szesnaście kobiet). Religijni przywódcy, policja i media nie kryją cichego podziwu dla fanatyka, który „czyści” ulice z zepsucia i grzechu. Bohaterka ma więc przeciwko sobie nie tylko mordercę, ale także drapieżników w mundurach i na stanowiskach, dla których życie kobiet – w tym jej własne – nie ma żadnej wartości.

Film dla całej rodziny

Szczęście Mikołajka film animowany o przygodach jednego z najpopularniejszych dziecięcych bohaterów wszech czasów, a także o perypetiach jego twórców. Historia rozpoczęła się wiele lat temu w Paryżu, gdy w pewnej sympatycznej rodzinie przyszedł na świat mały chłopiec o imieniu Mikołajek. Niewiele wiadomo o jego najmłodszych latach, ale o czasach szkolnych usłyszał cały świat! Razem z paczką zwariowanych przyjaciół Mikołajek do perfekcji opanował niełatwą sztukę doprowadzania do szaleństwa nie tylko nauczycieli, ale także kochanych rodziców, sąsiadów, a nawet sklepikarzy. Każda ich przygoda wywołuje istne tsunami w szkole lub w domu, a kłótnia urasta do rozmiarów bitwy pod Waterloo. Nie sposób ich jednak nie kochać, bo wszystko czego dotkną zamieniają w radość i śmiech. Film pokazywany będzie w ramach Oferty Rodzinnej w Cinema City.

Ekranizacja polskiej powieści

Pokolenie Ikea – ekranizacja książki, która portretowała współczesne instant czasy. Piotr „Czarny” to czarujący trzydziestokilkuletni prawnik. Ciągle goni za adrenaliną, kobietami i imprezami. Za cel postawił sobie zapełnienie spisu kochanek imionami na każdą literę alfabetu. Jego plan staje pod znakiem zapytania, gdy koleżanka z pracy, Olga – jedyna kobieta, z którą jest zupełnie szczery i z którą nie sypia – stawia mu ultimatum. Podążając za cynicznym i hedonistycznym bohaterem, wnikamy w świat przygodnego seksu, szybkich randek i jednonocnych romansów serwowanych nam przez aplikacje internetowe. W filmie wystąpią Bartosz Gelner, Michalina Olszańska, Majka Jeżowska, Paweł Małaszyński i Adrianna Izydorczyk.

Repertuar dostępny na www.cinema-city.pl.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu