Sojourn – szczegółowe omówienie

Sojourn to 33 grywalna postać w Overwatch. Oferuje wyjątkową rozgrywkę na średnim dystansie oraz zestaw zdolności opartych na niesamowitej mobilności i uzbrojeniu. Starszy projektant bohaterów Josh Noh kierował pracami nad rozgrywką tą postacią, podczas gdy projektantka narracji Miranda Moyer napisała wiele kwestii głosowych Sojourn słyszanych w grze. Oboje przyjęli nasze zaproszenie i omówią pomysł na naszą bohaterkę i jej styl.
blizzard
Overwatch / Blizzard
Karabin Kinetyczny

Podstawowym trybem Karabinu Kinetycznego są szybkie strzały, których trafienia generują energię zasilającą atak alternatywny – strzał o dużej sile rażenia i zużywający zgromadzoną energię. „Karabin Kinetyczny dał początek postaci Sojourn”, opowiada Noh. „Chcieliśmy stworzyć bohaterkę walczącą na średnim dystansie, która nagradzałaby celność, ale jednocześnie sprawiałaby frajdę graczom na różnych poziomach umiejętności i rozgrywki”. Sojourn może być trudną bohaterką do opanowania – im dokładniej celujecie, tym skuteczniej będziecie korzystać z Karabinu Kinetycznego, co skutkuje wysokim pułapem umiejętności i dużą mocą drugiego trybu ataku tej broni.

Car Mechanic Simulator Pocket Edition 2 debiutuje na Nintendo Switch

Styl gry Sojourn podkreśla jej charakter. „To osobowość, która zwraca dużą uwagę na szczegóły i jest bardzo precyzyjna, co moim zdaniem przekłada się na to, że jej zestaw wymaga dużej celności. Sojourn to genialna taktyczka i zdecydowanie lubi zastanowić się dwa razy, zanim coś zrobi”, wyjaśnia Moyer.

 Strzał Zakłócający

Strzał Zakłócający to zdolność obszarowa, która usidla wrogów i wyniszcza ich zdrowie. Sojourn może jej użyć, aby zwiększyć skuteczność swojego Karabinu Kinetycznego. Wczesne prototypy tej umiejętności zadawały ogromne obrażenia barierom, ale finalnie uzupełnia ona atak alternatywny. „Strzał Zakłócający ewoluował od niszczenia barier do spowalniania wrogów za pomocą usidlenia, które pozwala Sojourn łatwiej trafiać atakiem alternatywnym”.

Lepiej mieć Sojourn na oku. Jeśli znajdziecie się w obszarze działania impulsu z jej Strzału Zakłócającego, istnieje duże prawdopodobieństwo, że obierze was za cel. „Cybernetyczne zdolności Sojourn pomagają jej wyeliminować zmienne”, wyjaśnia Moyer. „Strzał Zakłócający nakłada spowolnienie, co zwiększa szanse na trafienie i czyni postać bardziej precyzyjną, minimalizując prawdopodobieństwo popełnienia błędu”.

 Superwślizg

Superwślizg Sojourn dodaje jej niezwykłej mobilności. Jest to napędzany rakietowo ślizg, który można w każdej chwili zmienić w wysoki skok. Wykorzystajcie tę umiejętność prawidłowo, a będziecie mogli szybko zmieniać pozycję Sojourn na polu walki. „Chcieliśmy dodać do jej zestawu zdolności element wertykalny, aby umożliwić jej szybki dostęp do wysoko położonych punktów obserwacyjnych i umocnić jej rolę jako mobilnej bohaterki natarcia”, zdradza Noh.

„Zdolności są wbudowane w jej cybernetyczne ciało, co pozwala lepiej realizować cele”, wyjaśnia Moyer. „Sojourn przeszła w swoim życiu wiele cybernetycznych operacji, zaczynając od jednej koniecznej, w dzieciństwie. Ostatecznie zaczęła decydować się na kolejne cyberulepszenia, gdy służyła w wojsku”. Sojourn wybrała te zdolności, aby stać się możliwie jak najskuteczniejszą żołnierką, co stanowi wyraźny kontrast w stosunku do jej kolegi z drużyny, Genjiego, który został zmuszony do przyjęcia cybernetycznego ciała. Jej cyberwszczepy i cyberzdolności to środek do celu, a najważniejsze dla niej jest wykonanie misji.

 Przeciążenie (superzdolność)

Superzdolność Sojourn automatycznie ładuje energię jej Karabinu Kinetycznego na krótki czas i pozwala jej strzałom przebijać wrogów.

Przeciążenie to kolejny przykład tego, jak postać Sojourn nagradza umiejętności mechaniczne i celność graczy. Kiedy bohaterka aktywuje swoją superzdolność, alternatywny tryb Karabinu Kinetycznego pozwala jej szybko eliminować wrogów za pomocą silnych strzałów. „Chcieliśmy, aby można było poczuć się prawie jak przy użyciu Smoczego Miecza Genjiego”, mówi Noh. „Będziecie mieć ograniczony czas na wykonanie wielkiego zagrania… albo możecie spudłować wszystkie swoje strzały”.

Oczekujemy, że jej gra będzie ewoluować, ale zauważyliśmy pewne tendencje podczas dotychczasowych testów. „Pewnie nie będzie podstawową postacią wykorzystywaną do oskrzydlania, ale drużynom łatwiej jest się rozproszyć na planszach do rozgrywki 5 na 5. Możecie atakować z szerszego kąta i właśnie w tym momencie mobilność Sojourn staje się ważna”. Superwślizg umożliwia starcia z przeciwnikami, a następnie wycofanie się do swojej drużyny, gdy potrzebuje pomocy. „Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak ludzie będą grać Sojourn w nadchodzących beta-testach, które wystartują 26 kwietnia! Wiemy, że ma ona wysoki pułap umiejętności – zapowiada Noh – więc zespół będzie sprawdzał, jak radzi sobie na różnych poziomach umiejętności, aby każdemu grało się nią dobrze”.

To ważny moment dla zespołu, ponieważ według nas Sojourn reprezentuje to, co czyni Overwatch wyjątkowym, zarówno w kontekście gry, jak i idei. Świat potrzebuje więcej bohaterów i to od was zależy, czy odpowiecie na to wezwanie.

Sojourn jest gotowa do akcji. Ta była kapitanka Overwatch posiada zdolności pozwalające jej planować, dowodzić oraz przeprowadzać ataki na przeciwników.

Zwiastun fabularny – https://youtu.be/yrOQs_8litU

Zwiastun prezentujący rozgrywkę – https://www.youtube.com/watch?v=rPNNTMu4iko

GrafikaBlizzard
Patrycja Szustak
Patrycja Szustak
Jest najprawdziwszym hobbitem, który kocha wszelkie zwierzęta, a najbardziej koty (jakby mogła wybrać swoje kolejne wcielenie, zostałaby grubym kotem). Przemieniła swój pokój w bibliotekę, na niekorzyść pleców mężczyzn, którzy musieli wnosić te wszystkie książki. Jej wzrost ułatwia zawinięcie się w kokon i oglądanie filmów oraz seriali całymi dniami. Lubi dobrą kawę, jednak jest zbyt leniwa, żeby ją zaparzyć.

Popularne w tym tygodniu