Serial „Blade Runner 2099” od Amazona?

Amazon Studios oficjalnie złożyło zamówienie na serię nadchodzącą telewizyjną adaptację Blade Runner 2099.
Reżyser oryginału, Ridley Scott jest obecnie związany z projektem jako producent wykonawczy.

„Oryginalny Blade Runner, wyreżyserowany przez Ridleya Scotta, jest uważany za jeden z najwspanialszych i najbardziej wpływowych filmów science-fiction wszechczasów. Cieszymy się, że możemy przedstawić Blade Runnera 2099 naszym globalnym klientom Prime Video” – szef Amazon Studios Telewizji Globalnej Vernon Sanders powiedział w oświadczeniu (za pośrednictwem Variety).

„Jesteśmy zaszczyceni, że możemy zaprezentować tę kontynuację serii Blade Runner i jesteśmy przekonani, że współpracując z Ridleyem, Alcon Entertainment, Scott Free Productions i niezwykle utalentowaną Silką Luisą, Blade Runner 2099 utrzyma intelekt, motywy i duchem jego filmowych poprzedników”.

Serial będzie kontynuacją Blade Runner 2049 Denisa Villeneuve’a, w którym wystąpili Harrison Ford i Ryan Gosling. Dalsze szczegóły dotyczące jego fabuły i postaci są nadal ukrywane.

Producentami wykonawczymi są Andrew Kosove, Broderick Johnson, szef telewizji Alcona Ben Roberts, David W. Zucker i Clayton Krueger ze Scott Free, Cynthia Yorkin, Frank Giustra, Isa Dick Hackett i pisarz Tom Spezialy.

„Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z naszymi przyjaciółmi w Amazon” – powiedzieli Kosove i Johnson. „Jesteśmy bardzo podekscytowani dalszym rozszerzaniem kanonu Blade Runner w nowe królestwo dzięki prowokacyjnej fabule stworzonej przez Silkę. Widzowie po raz pierwszy odkryli genialną wizję „Łowcy androidów” Ridleya Scotta 40 lat temu i od tego czasu film stał się jednym z najbardziej wpływowych filmów science-fiction wszechczasów. Kolejna kontynuacja Denisa Villeneuve’a, Blade Runner 2049, stała się jedną z najlepiej ocenionych kontynuacji wszechczasów. Zdajemy sobie więc sprawę, że czeka nas bardzo wysoka poprzeczka w kolejnej odsłonie. Mamy nadzieję, że wraz z Silką i naszymi partnerami z Amazon i Scott Free Productions uda nam się sprostać tym standardom i zachwycić publiczność nową generacją Blade Runnera”.

ŹródłoComingSoon
Karol Riebandt
Karol Riebandthttp://improbite.pl/
Gość, do którego dzwoni Rick, gdy Morty ma wolne. Maruda i gracz, ale nie pogardzi też dobrym komiksem i książką.

Popularne w tym tygodniu