„Road 96″ na konsolach PlayStation i Xbox już 14 kwietnia!

Na wczorajszej gali rozdania Pégases Awards Road 96 otrzymał statuetki aż w pięciu kategoriach, a były to konkretnie:
  • Najlepsza gra niezależna
  • Więcej niż gra wideo
  • Najlepsza dostępność
  • Najlepszy projekt dźwięku
  • Najlepszy projekt narracji

„Jesteśmy tak dumni, że otrzymaliśmy te wszystkie statuetki, mieliśmy cichą nadzieję na jedno wyróżnienie, ale aż pięć – to jest absolutnie niewiarygodne” – powiedział Yoan Fanise, CEO i dyrektor kreatywny studia DigixArt. „W dzisiejszych czasach na innowacyjne doświadczenia narracyjne czeka bardzo szeroka publiczność. Świat gier zmienił się drastycznie w ciągu ostatnich lat. Road 96 to nasze wspólne dzieło, odzwierciedlenie różnorodności w zespole, które pokazuje, że globalny sukces nie jest tylko kwestią skali projektu.”- dodał francuski developer.

W związku z tymi wspaniałymi wiadomościami, Ravenscourt i DigixArt postanowiły ogłosić, że Road 96 – stale ewoluująca narracyjna gra przygodowa – będzie dostępna od 14 kwietnia dla graczy posiadających w domu konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series S|X w polskiej kinowej wersji językowej (tytuł jest już w sprzedaży na PC i Nintendo Switch). Wyruszasz w podróż. Przygoda. Wolność. Ucieczka. Bieg. Ucieknij przed Reżimem. Spróbuj przetrwać…
Road 96
Road 96
Główne cechy gry:
  • Road 96 to piękna i szalona przejażdżka. Odkryjesz ciekawe miejsca i nietypowe postaci w Twoje własnej i osobistej podróży do wolności.
  • Ciągle się zmieniająca, skupiająca się na opowieści przygoda zainspirowana twórczością Tarantino, braci Coen i Bonga Joon-ho. Pozycja stworzona przez nagradzanych twórców gier Valiant Hearts i Memories Retold. Zapowiedziana w ramach inicjatywy OMEN Presents firmy HP Inc.
  • Połączenie akcji, eksploracji, melancholijnej refleksji, spotkań z ludźmi i dziwacznych zdarzeń. Wszystko to dzieje się na tle autorytarnego reżimu i opresji.
  • Zachwycająca strona wizualna, muzyka pełna hitów z lat dziewięćdziesiątych, tysiące ścieżek do ukończenia gry. To wszystko razem sprawia, że gracze mogą stworzyć swoje własne, niepowtarzalne opowieści w grze Road 96.

Ponadto Road 96 otrzymało aż PIĘĆ NAGRÓD w prestiżowym plebiscycie Pégases Awards, w tym za najlepszą grę niezależną oraz tytuł najlepiej dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Grafikadigixart
Patrycja Szustak
Patrycja Szustak
Jest najprawdziwszym hobbitem, który kocha wszelkie zwierzęta, a najbardziej koty (jakby mogła wybrać swoje kolejne wcielenie, zostałaby grubym kotem). Przemieniła swój pokój w bibliotekę, na niekorzyść pleców mężczyzn, którzy musieli wnosić te wszystkie książki. Jej wzrost ułatwia zawinięcie się w kokon i oglądanie filmów oraz seriali całymi dniami. Lubi dobrą kawę, jednak jest zbyt leniwa, żeby ją zaparzyć.

Popularne w tym tygodniu