Premiera nowej produkcji Max Original „SPY/MASTER” już w maju!

Nowa produkcja Max Original SPY/MASTER będzie miała swoją premierę już 19 maja. Tego dnia udostępnione zostaną dwa odcinki serialu. Ich światowa premiera miała miejsce w lutym, podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Twórcami szpiegowskiego SPY/MASTER składającego się z sześciu odcinków są Adina Sădeanu i Kirsten Peters. W roli głównej występuje Alec Secăreanu.

Akcja serialu SPY/MASTER rozgrywa się w czasie zimnej wojny i obejmuje tydzień z życia fikcyjnego bohatera Victora Godeanu (w tej roli Secăreanu znany z God’s Own Country, Ammonite, Happy Valley), prawej ręki i bliskiego doradcy rumuńskiego dyktatora Nicolae Ceaușescu. Godeanu to również tajny agent KGB, który musi uciec z Rumunii, zanim zostanie zdemaskowany. Ma tylko jedną szansę, by pod pretekstem dyplomatycznej podróży do Niemiec wyjechać z kraju i udać się dalej, aż do Stanów Zjednoczonych. Pomagać mu będą tajna agentka Stasi (w tej roli Svenja Jung Doutschland89) oraz młody agent CIA (Parker Sawyers znany z Southside with You). Godeanu musi wymknąć się KGB i szpiegom z własnego kraju, mając w pamięci, że  zdemaskowanie naraża jego bliskich na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Twórcami i scenarzystami serialu są Adina Sădeanu i Kirsten Peters. Za reżyserię odpowiada Christopher Smith (Temple, Alex Rider), za zdjęcia Ben Wheeler BSC (The Tourist, The Baby) i Ádám Fillenz HCA (Hier, Battle: Freestyle). Producenci wykonawczy HBO Max to Antony Root i Johnathan Young, producentka kreatywna to Ioanina Pavel. Producent wykonawcza z ramienia Warner TV Series: Anke Greifeneder. Producentki serialu są Viktória Petrányi i Judit Sós z Proton Cinema oraz Tudor Reu z Mobra Films dla HBO Max.

ŹródłoNota prasowa
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu