Powstanie ekranizacja „Chłopaków Anansiego”?

Neil Gaiman ma w swoim dorobku kilka naprawdę dobrych książek. Jedną z nich jest pozycja Amerykańscy bogowie, która doczekała się nawet ekranizacji. Niestety serial nie otrzymał zbyt wielu sezonów, choć spore grono widzów uważa, że był dobry.

Kasacja Amerykańskich bogów nie oznacza jednak, że zrezygnowano z ekranizacji powieści pisarza. Na tapet wzięto kolejną z nich – Chłopaków Anansiego. Tytułowy Anasi to pajęczy bóg, który pojawił się we wspomnianym przed chwilą serialu. Książka opowiada o perypetiach jego dzieci, czyli o Grubym Charliem i Spiderze.

Scenariuszem produkcji mają się zająć Gaiman i Sir Lenny Henry, ma się pojawić na Amazonie. Nie wiadomo jednak, kiedy odbędzie się premiera i kto zagra główne role, bowiem tytuł jest w fazie początkowej.

Jak oznajmił Neil w oświadczeniu prasowym:

Od dawna szykowaliśmy Chłopaków Anansiego jako serial TV – pierwszy raz rozpocząłem pracę nad nim z Endor i Red dekadę temu. Potrzebowaliśmy, by Amazon Prime dołączł do nas i ogarnął naszą wizję (…).

Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu