Polecamy na styczeń – filmy

-

Nowy rok to nowe możliwości, nowe postanowienia i nowe gole do osiągnięcia. Niektórzy tworzą listy książek, które przeczytają, podają ich ilość, inni to samo robią w kwestii filmów. Ile kinowych produkcji obejrzycie w nowym roku? To się okaże. Teraz zobaczcie, co za premiery czekają na nas w styczniu. 
Koty, reżyseria Tom Hooper

Niektórzy z was zapewne zaczną się zastanawiać, co ta produkcja robi na mojej liście. Fakt, jej oceny są, delikatnie mówiąc, dość nieprzychylne. A większość zarzutów dotyczy efektów specjalnych, poprawianych jeszcze na szybko przed emisją obrazu. Owszem, sama boję się wybrać na Koty do kina, ale muszę to zrobić, bo uwielbiam oryginał i chcę się przekonać, czy rzeczywiście trailer oddaje całe zło filmu.

https://youtu.be/ZqPmw9zueck

The Grudge: Klątwa, reżyseria Nicolas Pesce

Czas na horror, niejeden na tej liście. Widocznie styczeń to dobra pora na straszne produkcje. Ta jest jednak dość mocno reklamowana. Zapewne znacie już kilka obrazów o tym samym tytule. Jak ten wypadnie na tle wcześniejszych historii? Niebawem będziemy mogli ocenić.

https://youtu.be/XW792PA8CCg

Doktor Dolittle, reżyseria Stephen Gaghan

Robert Downey Jr. powraca w nowym obrazie. Tym razem nie zagra superbohatera tylko doktora. Ale nie byle jakiego, to ekscentryczny pan, który rozmawia ze zwierzętami. Rozumie je i całkiem dobrze się z nimi dogaduje. Szykuje się przezabawna produkcja, na którą na pewno warto się wybrać.

https://youtu.be/O0Fk6Zpqw2s

Gorący temat, reżyseria Jay Roach

Tym razem coś opartego na faktach. Na HBO możecie obejrzeć serial Na cały głos, a w kinie film Gorący temat. Trzy kobiety, trzy świetne aktorki i jedna z najgłośniejszych afer wykorzystywania seksualnego.

Jojo Rabbit, reżyseria Taika Waititi

Kolejna produkcja niesamowitego reżysera. Ostatnia Taika Waititi zabrał się za przygody Thora, co spotkało się z pozytywnym odbiorem, a teraz przyszedł czas na inny zwariowany film. Zwłaszcza że sam wystąpi w swoim obrazie i zagra… Zresztą zobaczcie!

Bad Boys for Life, reżyseria Adil El Arbi
Od ostatniego filmu o dwójce szalonych gliniarzy minęło trochę czasu. Jednak obecnie nic w przyrodzie, znaczy Hollywood, nie ginie, więc i ta opowieść powraca. Mówiło się o tym już od jakiegoś czasu, ale dopiero w tym roku będziemy mogli obejrzeć efekty pracy nad trzecią odsłoną Bad Boys.

https://youtu.be/I_QIcnB_nPA

Małe kobietki, reżyseria Greta Gerwig

Jeśli znacie książkowy oryginał, musicie wybrać się na film. Choć oczywiście nie trzeba przeczytać powieści, by obejrzeć jej ekranizację. Możecie to zrobić po zapoznaniu się z obrazem Grety Gerwig. Dobra obsada i opowieść, która trafiła do wielu osób.

https://youtu.be/G53uak8viDw

Głębia strachu, reżyseria William Eubank

Thriller, akcja, nieco horroru, czyli trio idealne! Akcja rozgrywa się pod wodą, więc to również potęguje wrażenia, jakie możemy odczuwać podczas seansu. Tajemnica, potwory, walka o przetrwanie. Te elementy znajdują się w produkcji, która już w styczniu będzie miała u nas swoją premierę. Wybierzecie się na nią?

Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu