„Pół Wieku Poezji Później” – zwiastun fanowskiego filmu osadzonego w świecie „Wiedźmina”

0
W sieci pojawił się zwiastun fanowskiego filmu osadzonego w świecie Wiedźmina. Za krótkometrażówkę inspirowaną twórczością Andrzeja Sapkowskiego zatytułowaną Pół Wieku Poezji Później odpowiada Jakub Nurzyński.

Pół wieku poezji później to fanowski film Jakuba Nurzyńskiego na motywach Wiedźmińskiej Sagi Andrzeja Sapkowskiego. Projekt został zrealizowany przy współpracy z niezależną grupą filmową złożoną z ludzi, którzy na co dzień zajmują się produkcją filmową, telewizyjną bądź teatralną. Głównym bohaterem krótkometrażówki Pół Wieku Poezji Później będzie wiedźmin Lambert.

Jako Słowianie chcemy w naszym filmie w pełni oddać ducha wiedźmińskiego Uniwersum – zarówno w muzyce, dialogach (które będą po polsku z angielskimi napisami), prawdziwych średniowiecznych sceneriach, ręcznie szytych kostiumach oraz zbrojach i broni wykonanej przez rzemieślników zajmujących się rekonstrukcją historyczną.

– tłumaczył jakiś czas temu twórca filmu.

Obejrzyjcie zwiastun:

W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Mariusz Drężek, Magdalena Różańska, Zbigniew Zamachowski, Kamila Kamińska, Bartosz Wesołowski czy Paweł Lipnicki. Za scenariusz odpowiadają: Dariusz Gabryelewicz, Brunon Hawryluk i Jakub Nurzyński.

Premiera filmu zaplanowana została na 30 listopada 2019 roku na kanale na YouTube.