PlayStation 5 – jak będzie działał pad DualSense w nadchodzących grach?

Jedną z innowacji PlayStation 5 jest pad DualSense, oferujący m.in. haptyczne wibracje. Deweloperzy ważniejszych tytułów wyjawili czego należy się spodziewać.

Jak już wiecie z jednego z poprzednich newsów – ruszyła kampania reklamowa PlayStation 5. Pierwszym ruchem Sony było wypuszczenie reklamy, która polegała właśnie na promocji  funkcji, którymi reklamowany jest nowy pad DualSense. Nie trzeba było długo czekać, aby zostało ujawnione jak pierwsze najważniejsze tytuły dla PlayStation 5 wykorzystywały nowe możliwości kontrolera.

W Marvel’s Spider-Man: Miles Morales pad będzie rozszerzeniem pajęczego zmysłu, ponieważ będzie informował nas, z której strony bohater zostanie zaatakowany, a dzięki ulepszonemu systemowi dotykowemu przykładowo przytrzymując kwadrat odpowiedzialnego za „jadowity cios” poczujemy przepływ ładunku bioelektrycznego.

W Horizon II: Forbidden West Dualsens pozwoli zauważyć różnicę w korzystaniu z różnych rodzajów broni. Podobnie będzie w Astro’s Playroom, Godfall, Sackboy A Big Adventure i Demon’s Souls, który ponadto pozwoli odczuć nawet zablokowanie ataku wroga lub wystosowanego przez gracza. Twórcy chcą zapewnić zmysłowe doznania, dlatego wyjątkowych wrażeń dostarczy chociażby rozpalanie ognia.

Natomiast w Ratchet and Clank: Rift Apart strzelając z dwulufowego shotguna poczujemy, że strzelając z jednej lufy, druga pozwoli odczuć opór stawiany przez broń. Z kolei mocniejsze naciśnięcie adaptacyjnych spustów pozwoli na wystrzelenie z obydwu luf jednocześnie. Z kolei w Gran Turismo 7 będą symulować działania ABS-u takie jak  np. okresowe zmiany ciśnienia układu hamulcowego w miarę wywierania przez kierowcę nacisku na pedał hamulca.

W Deathloop, którego premiera została przełożona przez pandemię na przyszłą wiosnę będziemy mogli liczyć na podpowiedź na przykład kiedy nasza broń się zacięła, wtedy zablokują się spusty, aby dać znać, że musimy odblokować pistolet.

 

 

 

 

 

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Popularne w tym tygodniu