Pierwszy zwiastun filmu „Ferrari”

Jest namiętność, pasja, piękne kobiety, szybkie samochody i miłość. Szykuje się wielki hit.

Ferrari to filmowa biografia słynnego kierowcy rajdowego i założyciela motoryzacyjnego imperium. Na tę produkcję z niecierpliwością czekają nie tylko wielbiciele szybkich samochodów i fabularyzowanych opowieści. W obrazie gra przystojny Adam Driver, który przyznał, że rola Enzo Ferrariego, to jedno z jego największych marzeń i wyzwań aktorskich w jego dotychczasowej karierze. Jego rywala na torze gra popularny aktor Patrick Dempsey. W filmie występują też piękne i utalentowane aktorki Penelope Cruz (Laura Ferrari – żona Ferrariego) i Shailene Woodley (Liny Lardi – kochanka przedsiębiorcy).

Zdjęcia kręcone były głównie w Brescii we Włoszech, gdzie odbył się prawdziwy wyścig Mille Miglia. Akcja rozgrywa się w późnych latach 50. po 70-te. Realizacji obrazu podjął się wybitny reżyser i scenarzysta Michael Mann. Obraz będzie miał premierę na rozpoczynającym się dziś 80. Międzynarodowym Festiwalu w Wenecji.

Premiera w Polsce 29 grudnia.

O czym jest Ferrari?

Bohaterem biografii jest słynny Enzo Ferrari (Adam Driver), były kierowca rajdowy, który znajduje się w najtrudniejszym momencie swojego życia. Firma, którą od 10 lat buduje wraz z piękną żoną, Laurą (Penelope Cruz) stoi u progu bankructwa. Ale to nie koniec problemów!

Na szczęśliwym dotąd życiu rodzinnym tragicznym cieniem kładzie się śmierć syna. W tej sytuacji Enzo decyduje się postawić wszystko na jedną kartę i wziąć udział w jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie. Liczącym ponad 1500 kilometrów rajdzie przez całe Włochy, znanym jako Mille Miglia. Zwycięstwo to szansa na ocalenie firmy, a przegrana oznacza stratę wszystkiego.

O FILMIE:

Ferrari wyreżyserował Michael Mann (Gorączka, Informator, Miami Vice, Ostatni Mohikanin, Zakładnik, Wrogowie publiczni).

W biografii wystąpili, m. in.: Adam Driver (Dom Gucci, Paterson, Historia małżeńska, Ostatni pojedynek, Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie, Truposze nie umierają), Shailene Woodley (Gwiazd naszych wina, Niezgodna, Wielkie kłamstewka, 43 dni nadziei, Spadkobiercy), Penelope Cruz (Vicky Cristina Barcelona – OSCAR, Ból i blask, Vanilla Sky, Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach, Morderstwo w Orient Expressie), Patrick Dempsey (Zaczarowana, Transformers 3, Chirurdzy, Bridget Jones 3).

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu