„Pewnego razu… w Hollywood” powraca w formie powieści

Niebawem na amerykańskim rynku ukaże się pierwsza powieść cenionego reżysera i scenarzysty Quentina Tarantino. Na kanale Youtube Sony Pictures Entertainment opublikowano zwiastun książki.

Literacki debiut znanego filmowca będzie książkową adaptacją jego niedawnego hitu, Pewnego razu… w Hollywood (org. Once upon a time… in Hollywood). Obraz filmowy zdobył wiele nagród, w tym 2 oscarowe statuetki w 2020 roku (dla najlepszego aktora drugoplanowego oraz najlepszej scenografii) oraz 3 Złote Globy w tym samym roku (dla najlepszego aktora drugoplanowego, najlepszego scenariusza oraz najlepszej komedii lub musicalu).

Akcja powieści, podobnie jak filmu, rozgrywać ma się w 1969 roku w Hollywood. Historia opowiadać będzie o perypetiach aktora, Ricka, i jego przyjaciela, kaskadera Cliffa, którzy próbują powrócić do Fabryki Snów po dłuższej nieobecności. Na kartach powieści mają pojawić się także Sharon, która wyjechała do Hollywood w pogoni na marzeniem, oraz Charles, którego życiową aspiracją jest rozpoczęcie kariery rock-and-rollowca.

Premiera powieści w formie papierowej oraz elektronicznej planowana jest na 29 czerwca 2021 roku. Nie podano jeszcze informacji, czy książka ukaże się w polskiej wersji językowej.

Klaudia Ciurka
Klaudia Ciurkahttps://moje-czytadla.blogspot.com/
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu