„Opowieść podręcznej” – zwiastun piątego sezonu

Opowieść podręcznej szturmem wdarła się w serca miłośników zarówno seriali, jak i książek pióra Margaret Atwood, które swój renesans przeżyły właśnie za sprawą aktorskiej adaptacji. O ile literacka przygoda zakończyła się w dwóch względnie niedługich tomach, serialowa podróż wciąż trwa.

Opowieść podręcznej zabiera czytelnika oraz widza do Ameryki przyszłości. Na gruzach znanej nam cywilizacji powstało dystopijne państwo Gilead, w którym tysiące kobiet są ciemiężone i pozbawiane praw, a ich ciała – wykorzystywane jako inkubatory dla par z wyższych sfer. Kontynuacja opowieści to wydane w 2019 roku Testamenty. Jak czytamy w opisie najnowszego sezonu produkcji, „June mierzy się z konsekwencjami zabicia Freda Waterforda, jednocześnie próbując poznać cel swojego życia oraz prawdziwe ja. Wpływy Gileadu coraz śmielej wkradają się do Kanady, a owdowiała Serena umacnia swoją pozycję w Toronto. Lawrence współpracuje z Nickiem i Ciotką Lydią celem zreformowanie Gileadu i wzmocnienia swojej potęgi. June, Luke i Moira kontynuują swoją misję mającą na celu uratowanie Hannah”.

Pierwszy sezon serialu miał swoją premierę w 2017 roku, jednak szczyt jego popularności, a także powrót powieści Margaret Atwood na szczyty list bestsellerów, zbiegły się w czasie z zaostrzoną dyskusją wokół zagadnień równości płci oraz zaostrzenia praw aborcyjnych na całym świecie, także w Polsce.

W piątym sezonie Opowieści podręcznej zobaczymy między innymi Elizabeth Moss, laureatkę nagród Emmy i Złotego Globu, Yvonne Strahovski, Samirę Wiley, Ann Dowd, Maxa Minghellę, Madeline Brewer, O-T Fagbenle’a i Amandę Brugel.

Premiera piątego sezonu planowana jest na 14 września. Czekacie?

ŹródłoComing Soon
Klaudia Ciurka
Klaudia Ciurkahttps://moje-czytadla.blogspot.com/
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Popularne w tym tygodniu