Wygraj książkę „Następca tronu” [ZAKOŃCZONY]

-

Wakacje powoli dobiegają końca. Na otarcie łez razem z wydawnictwem Jaguar przygotowaliśmy dla was coś na pocieszenie – konkurs, w którym do wygrania są dwa egzemplarze książki Następca tronu autorstwa Anne Gunn Halvorsen i Randi Fuglehaug.

Następca tronu
Następca tronu

Siedemnastoletnia Lena przeprowadza się z rodzicami do Oslo, by zacząć wszystko od nowa. Nauka w liceum Elisenberg okazuje się sporym wyzwaniem. Na najsłynniejszym w całym kraju szkolnym dziedzińcu rządzą bliźnięta z rodziny królewskiej, Kalle i jego siostra Magrethe. Lena nawiązuje nowe przyjaźnie w kręgu ich znajomych, ale musi też mierzyć się z niechęcią ze strony Margrethe. No i oczywiście zakochuje się w księciu po uszy – z wzajemnością – ale boi się, że jej przeszłość może wszystko zniweczyć.

Lena skrywa bowiem pewne tajemnice i nie chce, by dowiedzieli się o nich jej nowi znajomi. Jednak, pod wpływem przełomowego wydarzenia, jakim jest zawał serca jej mamy, zdobywa się na odwagę i wyznaje światu prawdę…

Opis pochodzi od wydawcy.

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Jaguar, mamy dla was dwa egzemplarze książki Następca tronu autorstwa Anne Gunn Halvorsen i Randi Fuglehaug.

Co trzeba zrobić aby zdobyć nagrodę? Wystarczy, że odpowiecie na pytanie:

„Następca tronu” doczekał się ekranizacji na Netflixie. Podaj swój ulubiony serial oparty na utworze literackim. W ciekawy sposób uzasadnij swój wybór.

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu. Wygrywają dwie, najbardziej kreatywne odpowiedzi. Autorzy zwycięskich komentarzy zostaną nagrodzeni jednym egzemplarzem książki Następca tronuNa wasze zgłoszenia czekamy do 14 września 2022, do godziny 23:59.


Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.
 1. Organizatorem konkursu jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagród Wydawnictwo Jaguar.
 2. Konkurs odbywa się na stronie https://popbookownik.pl/.
 3. Konkurs trwa do 14 września 2022 roku, do godziny 23:59.
 4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do Internetu.
 5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat.
 6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4. i 5. tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. W zgłoszeniu Uczestnik powinien zawrzeć klauzulę: “Akceptuję regulamin”. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem. 
 7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
 8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze dwie najciekawsze według niego. Autorom wybranych komentarzy zostaną wręczone nagrody w postaci książki Następca tronu.
 9. Wyniki zostaną podane na stronie z konkursem w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu, jako odpowiedź na zwycięski komentarz, a wysyłka nagród nastąpi w ciągu 30 dni od przekazania danych adresowych przez Zwycięzców do Organizatora.
 10. W przypadku niepodania przez zwycięzcę danych w ciągu siedmiu dni kalendarzowych od ogłoszenia wyników, nagroda dla niego przepada.
 11. Nagrody stanowią: 2 x książka Następca tronu.
 12. Koszt nadania nagród ponosi Organizator. Wysyłka jedynie na terenie Polski.
 13. Jeden uczestnik może wziąć udział w danym konkursie tylko jeden raz – to znaczy, dodać tylko jedną odpowiedź na pytanie konkursowe.
 14. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.
 15. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.
 16. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.
 17. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
 18. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.
 19. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.
 20. Dane określone w punkcie 14 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym „nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.
 21. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.
 22. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni
Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

13 komentarzy

 1. Akceptuję regulamin.

  Jako że jestem szachistą, który co prawda zakończył karierę zawodową jeszcze w wieku juniorskim, jednak grywa nadal z żywym sentymentem i amatorską pasją, wybór pada na „Gambit królowej”. Od Kopciuszka do księżniczki szachowej. Serial o ambicji (obsesji?) w Królewskiej Grze. Finezyjna sztuka, impresjonizm, psychologia, socjologia wmontowana w scenariusz. No i oczywiście szachy, szachy i jeszcze raz szachy. Wyjątkowy klimat, uwielbienie dla głównej bohaterki, niesamowite emocje podczas każdej rozgrywki, a także pełna wierność książkowemu pierwowzorowi sprawiają, że właśnie „Gambit królowej” uznaję za najlepszą serialową ekranizację literatury.

 2. W podanej kategorii zwyciężają „Ostre przedmioty”. W serialu mamy do czynienia z bohaterkami wielu pokoleń – apodyktyczną matką, wycofaną młodą kobietą w poddepresyjnym stanie i niezwykle imprezową nastolatką. Każda pozornie odmienna, jednak więzi rodzinne z kolejnymi minutami stają się coraz wyraźniejsze. Wspólnej przeszłości nie da się zakopać, a ponowne spotkanie trzech kobiet jest motorem napędowym naprawdę wciągającej fabuły. Do tego klimat, praca kamery i ścieżka dźwiękowa sprawiają, że do tej produkcji chce się wracać. A sposób przedstawienia zakończenia stanowi naprawdę ciekawy zabieg w kinematografii. 🙂

  Akceptuję regulamin.

 3. Akceptuję regulamin

  W mym sercu obok książek jest miejsce takie
  W którym znajdują się ich ekranizacje wszelakie.
  Więc przeogromnie i długo bym cierpiała
  Gdybym tylko jeden tytuł serialu podała
  🥺
  KOMPANIĘ BRACI kocham potwornie,
  Za każdym razem mnie zachwyca ogromnie
  I choć książki S.E. Ambrose’a nie czytałam
  To serial ten już chyba że 100 razy oglądałam
  ❤️
  Serial ten- chłopcy, trudności, straty, siła
  Mą duszę na kawałki małe rozbija
  I pomiędzy te kawałki duszy się wślizguje,
  Spaja się z nią i na nowo odbudowuje.
  🪖🎖️
  OUTLANDER jest wśród moich seriali ukochanych
  Na podstawie Gabaldon książek wspaniałych!
  Kocham w nim wszystko- muzykę, zdjęcia,
  Grę aktorską, sceny pełne napięcia
  💗
  On sprawia, że zapominam gdzie się znajduję
  Że bukami z pokoju dzieci się nie przejmuję
  I mnie w inne czasy prawdziwie przenosi
  Ogrom emocji różnych przynosi.

  Szkocja, miłość, w czasie podróże,
  Niebezpieczeństwa wszelakie, małe i duże,
  No i mój kochany aktor kilt noszący…
  Och, to serial jest boski i wciągający
  🥰
  SZPITAL NEW AMSTERDAM kocham szalenie
  Co chwila się decyduje na jego odwiedzenie.
  Tam przypadków medycznych jest masa cała,
  A ekipa lekarzy jest wręcz wspaniała!

  Ten serial mnie wzrusza,bawi, zaskakuje,
  Skutecznie od rzeczywistości mnie separuje,
  A przy tym ciepło i nadzieja z niego wypływa
  Co na mą duszę niezwykle wpływa
  ☺️
  GRA O TRON to również mój HOT wśród seriali
  Choć w ostatnim sezonie się twórcy nie spisali..
  Intrygi, walki, władcy, smoki!
  Gry aktorskiej poziom wyskoki!
  🤩
  Muzyka i sceny me serce w drżenie wprawiają
  I niezwykle rzeczy z ma duszą wyczyniają.
  Przez niego długo w swych marzeniach sennych
  Miałam smoki za towarzyszy wiernych
  😄🐉
  Seriali „książkowych” które w mym sercu się zapisały
  Mogę wymieniać wieczór cały!
  SHADOW HUNTERS, SHERLOCK albo KOŚCI…
  lecz ma odpowiedź nabrała by rozprawki długości
  😁

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię książką! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetworzenie w celu wysyłki nagrody, na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać ROYALTEEN.

 4. Akceptuję regulamin.
  „Moje życie to cmentarz pogrzebanych nadziei”, powiedziała Ania Shirley, która potrzebowała dużych słów, żeby opisać uderzającą rzeczywistość i smutną monotonię codziennego życia.
  Każdy z nas doświadcza wielu rozczarowań jak i sukcesów. Mimo, że akcja serialu „Ania, nie Anna” oraz książki „Ania z Zielonego Wzgórza” L.M. Montgomery, na której oparty jest serial, toczy się w XIX w, to ludzie nadal są tacy sami. Ekranizacja nie tylko doskonale ukazuje uczucia, problemy i styl życia dziewiętnastowiecznych Kanadyjczyków, ale jest też ponadczasowa, gdyż z tymi samymi przeciwnościami losu, jak samotność, dyskryminacja czy śmierć, borykamy się i my.
  Zapewne nikomu nie jest obca historia małej Ani z sierocińca, która po wielu traumatycznych przeżyciach, znajduje dom u rodzeństwa Cuthbert na „Zielonym Wzgórzu”. Mogłoby się wydawać, że jest to zbliżony scenariusz do wielu sytuacji, które miały już miejsce na świecie. Jednakże jest w tej historii coś, co fascynuje, urzeka. Ania jest wrażliwą i błyskotliwą osobą, która potrafi, pomimo ciężkiego życia, spojrzeć w przyszłość szerzej. Prześladuje ją traumatyczna przeszłość, ale ona stara się nie poddawać. Co więcej, cieszy się rzeczami, które ma i docenia je z całego serca, ponieważ wie, jak to jest nie mieć nic. Przez całe życie towarzyszy jej nieograniczona wyobraźnia, która pomaga jej spełniać marzenia.
  Są to powody, dla których to właśnie „Ania, nie Anna” króluje na pierwszym miejscu wśród moich ulubionych seriali. Uczy mnie on pokory i pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych.

 5. „Gambit Królowej” to zdecydowanie faworyt książkowej ekranizacji Netflixa. Ekranowa opowieść o Beth Harmon która trafiając do sierocińca odkrywa swój talent szachowy jednocześnie walcząc z uzależnieniem. Przeprowadza nas przez dorastanie i wybory życiowe, pokazując jak szybko można upaść mimo wielkiej kariery. Historia ta jest jednocześnie świetną lekcją, pokazującą jak się nie zatracić w tym co się ma,jednocześnie ukazując jak kruche i cienkie są nasze wybory życiowe.

 6. Akceptuję regulamin

  Uwielbiam ekranizację „You”, czyli historię pełną smaczków, gdzie trudno doszukiwać się zero-jedynkowego odbicia jeśli chodzi o książkę. I to właśnie lubię: „czego nie zobaczysz, możesz sobie doczytać”. Losy bohaterów zdecydowanie należałoby przenieść na obecne czasy pokolenia Facebooka, Twittera i Instagrama, pokolenia iPodów i iPhone’ów, pokolenia smartfonów, e-generację, słowem: pokolenie Y. Serial pokazuje, jak młodzi potrafią kreować swoje życia w social mediach i jaka jest zapłata za poszukiwanie atencji i uzależnienie swojego szczęścia od ilości lajków. Wniosek jest jeden, każdy poszukuje szczęścia, ale nie każdy wie, gdzie, w czym i u kogo może je znaleźć.

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię książką! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetworzenie w celu wysyłki nagrody, na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać ROYALTEEN.

 7. A dla mnie Bridgertonowie. Mimo że książka a wykonany na niej pogląd filmowy to całkowicie dwie odmienne wizje, i tak się zarówno fajnie czytało, jak i potem oglądało. W pierwszym przypadku mocna rola wyobraźni, która u mnie najwyraźniej jest bujna. No cóż, wychowana na Austen, czego się spodziewać. W drugim – te wszystkie stroje, przystojni aktorzy z sarkastycznym spojrzeniem na świat. Ta polemika między tymi dwoma wizjami to chyba największy plus każdej ekranizacji, nie tylko serialowej. Rzecz jasna czytelnik bardzo się nad tym wkurza, bo wszystko jest nie tak, ale przecież i tak cieszy się z tej możliwości, że to jego ulubioną seria dostała się na ekran.

  Akceptuję regulamin

 8. Ja lubię serial „Wiedżmin”, serial o potworach, magii i przeznaczeniu na kanwie kultowej sagi fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Wiedźmin Geralt stawia czoła licznym zagrożeniom, i wciąż poszukuje swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Gerald jest świetny, pomimo wielkiej krytyki tej postaci, zmian względem książkowego oryginału. To było coś nowego w porównaniu z wersją książkową. Lubię ten serial ze względu na fenomen Sapkowskiego, naszego pisarza fantasy, i cieszę się, że Netflix stworzył adaptację „Wiedżmin” na podstawie serii książek naszego autora…
  “Akceptuję regulamin”.

 9. Akceptuję regulamin.
  Mój ulubiony serial to ShadowHunters dostępny na Netflix. Na podstawie serii „Dary anioła” Cassandry Clare.
  Opowiada o nastoletniej Clary, która odkrywa, że pochodzi z rodu Nocnych Łowców. Zajmują się oni ochroną świata przed atakami demonów.
  To niezwykle klimatyczna seria, która jest jedną z moich ulubionych. Złożony świat przedstawiony, cudowne postacie, walki i miłość. To dla mnie połączenie idealne.
  Nie tylko Nocni Łowcy ale także wampiry, wilkołaki, elfy, czarownicy i nie tylko. Nic dodać nic ująć. Polecam

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu