„Opowieść podręcznej” – zapadła decyzja co do 5. sezonu

Wszyscy czekający na informację odnośnie 5. sezonu serialu Opowieść podręcznej w końcu otrzymali odpowiedź.

Mimo, że czwarta seria nie miała jeszcze swojej premiery, Hulu już zadecydowało o losach produkcji. Jak ogłoszono podczas wczorajszej prezentacji na Walt Disney Investors Day, hitowy serial oficjalnie otrzymał zielone światło na piąty sezon.

Przypomnijmy, że produkcję oparto na powieści Margaret Atwood o tym samym tytule. Fabuła rozgrywa się w dystopijnych Stanach Zjednoczonych, gdzie płodne kobiety zostają sprowadzone do roli przedmiotów i inkubatorów i zmuszane są do niewolnictwa oraz rodzenia dzieci dla wyżej postawionych małżeństw. Główna bohaterka, June, buntuje się przeciwko reżimowi i rozpoczyna swoją walkę.

Opowieść podręcznej została nagrodzona Złotym Globem oraz statuetką Emmy dla najlepszego serialu dramatycznego. Pierwsze sezony można oglądać na HBO Go. Debiut czwartej serii jest natomiast zaplanowany na przyszły rok, jednak nie podano jeszcze dokładnej daty.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu