„ONI” w cyklu „Mistrzowie Kina Mastercard” w Multikinie już w najbliższy poniedziałek!

0
Paolo Sorrentino – reżyser obsypanego nagrodami Wielkiego piękna (Oscar, Złoty Glob oraz BAFTA dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego), Młodości oraz serialu Młody papież znów serwuje wybuchową mieszankę prowokacji i uwodzenia: Oni zagoszczą na ekranach wybranych kin sieci Multikino już w poniedziałek, 3 czerwca o godz. 19:30.

„ONI” w cyklu „Mistrzowie Kina Mastercard” w Multikinie już w najbliższy poniedziałek!Sorrentino bawiąc się biografią byłego premiera Włoch, Silvio Berlusconiego – milionera i potentata medialnego – opowiada o zepsuciu, korupcji oraz odwiecznym mariażu seksu i władzy. A przede wszystkim o „dworze” chciwych pochlebców, jaki wyhodował wokół siebie jeden z najbardziej skompromitowanych współczesnych polityków. Za każdym Berlusconim, Orbánem, czy Trumpem są przecież jacyś „oni” czerpiący korzyści z populistycznych haseł, kryzysu demokracji i medialnych manipulacji.

Oni to mistrzowskie połączenie politycznej satyry z kameralnym dramatem, a iście barokowemu wizualnemu rozpasaniu, które wydaje się parodiować prostacki styl telewizji Berlusconiego, towarzyszą sceny zaskakująco intymne. Brytyjski The Guardian dostrzegł nawet czułość w sposobie, w jaki włoski reżyser portretuje „słabość starzejącego się mężczyzny”. Groteskę z nostalgią brawurowo pogodził na ekranie ukochany aktor Sorrentino, znany z Wielkiego piękna i Boskiego, Toni Servillo. Jego spektakularna metamorfoza to jeden z największych atutów filmu Oni, który w samych Włoszech obejrzało aż milion widzów.

Oni są u władzy. Oni są cyniczni, niemoralni i zachłanni. Oni chcą uwielbienia. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W świecie, gdzie najcenniejszą walutą jest młodość i seks, oni nie mają sobie równych.

Na film Oni w ramach cyklu „Mistrzowie Kina Mastercard” zapraszamy już w poniedziałek, 3 czerwca o godzinie 19:30 do kin sieci Multikino w: Warszawie (kina na Targówku i Ursynowie), Poznaniu (Multikino Malta), Gdańsku, Sopocie, Szczecinie,

Wrocławiu, Rzeszowie, Olsztynie, Pruszkowie, Łodzi, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Bydgoszczy i Kielcach.

Cykl „Mistrzowie Kina Mastercard” to ambitne, festiwalowe kino, ważne i nagradzane filmy, które skłaniają do dyskusji. Każda projekcja będzie poprzedzona premierowym odcinkiem autorskiego programu Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza wyświetlanym na wielkim ekranie.

Kolejnym filmem prezentowanym w ramach Cyklu będzie Królowa Kier – fenomenalny debiut duńskiej reżyserki May el-Toukhy – już 10 i 17 czerwca o godz. 19:30 w wybranych kinach sieci Multikino.

Bilety na filmy z cyklu „Mistrzowie Kina Mastercard” można nabyć w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl. Cena biletu będzie zgodna z cennikiem obowiązującym w danym mieście.

Scenariusz: Paolo Sorrentino, Umberto Contarello

Zdjęcia: Luca Bigazzi

Muzyka: Lele Marchitelli

Występują: Toni Servillo, Elena Sofia Ricci, Riccardo Scamarcio, Kasia Smutniak i in.

Produkcja: Włochy/Francja

Dystrybutor w Polsce: GUTEK FILM

Czas trwania: 151 min.