Nowe filmy „Władca pierścieni” są w przygotowaniu

Studia Warner Bros. i New Line Cinema zawarły umowę, by stworzyć więcej filmów opartych na słynnej książce J.R.R. Tolkiena Władca pierścieni.

Jak donoszą media, Embracer Group, w rękach której spoczywają prawa zarówno do Władcy pierścieni, jak i Hobbita, podpisała wieloletni kontrakt pozwalający Warner Bros. na stworzenie nowych obrazów.

Informacje pojawiły się podczas tegorocznego spotkania udziałowców Warner Bros. Discovery.

Po naszym niedawnym przejęciu Middle-earth Enterprises, z radością rozpoczynamy nową współpracę z New Line Cinema i Warner Bros. Pictures, przywracając niezrównany świat Tolkiena na duże ekrany w nowy, ekscytujący sposób. (…) Współpracując z naszymi partnerami z New Line Cinema i Warner Bros. Pictures, planujemy uszanować przeszłość, spojrzeć w przyszłość i przestrzegać najwyższego poziomu jakości, oraz produkcyjnych wartości.

(…)

Pomimo rozmachu i szczegółów pięknie upakowanych w dwóch trylogiach, rozległe, złożone i olśniewające uniwersum wymyślonym przez J.R.R. Tolkiena, wciąż pozostaje w dużej mierze niezbadane w formie filmu. Okazja, by zaprosić fanów głębiej do filmowego świata Śródziemia jest zaszczytem (…).

– mówił Lee Guinchard, prezes Freemode, będącego częścią Embracer Group.

Na chwilę obecną szczegóły nie są znane, jako że nowe filmy Władca pierścieni jeszcze nie zaczęły powstawać. Umowa jednak to pierwszy, istotny krok na drodze do kolejnych produkcji,

ŹródłoComingsoon
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu