Netflix zapowiada egipski serial „Paranormal”

0
egipt,netflix,paranormal
Kolejny nieanglojęzyczny serial pojawi się na Netflixie. Tym razem będzie to egipska produkcja.

Paranormal, bo taki tytuł ma nosić seria, zostanie oparta na bestsellerowych powieściach Ahmeda Khaleda Tawflika. Fabuła będzie osadzona w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku, a historia ma śledzić losy doktora Refaata Ismaila, hematologa, który natrafia na serię nadprzyprodzonych sytuacji.

Producentami serialu zostali Mohamed Hefzy i Amr Salama. Ten drugi będzie również pełnił rolę showrunnera i reżysera.

Jestem bardzo podekscytowany tym projektem, moim marzeniem było przeniesienie Paranormal na szklane ekrany, odkąd postanowiłem zostać filmowcem. Jestem dumny z tego, że zaprezentuję książki w nowym świetle, jednak zatrzymując ich istotę. Nie mogę się doczekać, kiedy przedstawię te ekscytujące historie widzom Netflixa w 190 krajach na świecie.

– mówi Amr Salama.

Czy Paranormal ma szansę na sukces? Ciepłe przyjęcie przez widzów innych nieanglojęzycznych seriali, takich jak Dark czy Dom z papieru (którego teaser do 3. sezonu zobaczycie TUTAJ) oraz innych pokazuje, że jest zapotrzebowanie na tego typu produkcje.

Jeśli twórcy poradzą sobie z przełożeniem fabuły książki na warunki odcinkowe, możemy się spodziewać kolejnego sukcesu Netflixa w obszarze eksploracji historii z innych części świata.