Najsłynniejszy balet świata na żywo w Multikinie

0
Baletowe arcydzieło do muzyki Piotra Czajkowskiego, w wykonaniu Teatru Bolszoj będzie można zobaczyć na żywo w ostatnią niedzielę lutego w wybranych kinach sieci Multikino.

Jezioro łabędzie to dziś jeden z najchętniej oglądanych baletów świata – kolejne inscenizacje cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością. Trudno uwierzyć, że moskiewska premiera tego baletowego przeboju w 1877 roku okazała się całkowitą klapą. Nie było to jednak to Jezioro łabędzie, które miłośnicy baletu na całym świecie uważają za arcydzieło arcydzieł. Poklask zdobyła dopiero zaprezentowana w Petersburgu osiemnaście lat później wersja choreograficzna Mariusa Petipy – to ona do dziś istnieje na wszystkich liczących się scenach baletowych w rozmaitych wersjach i przeróbkach. W niemal wszystkich wariantach niezmienną częścią Jeziora łabędziego pozostają słynne „białe” akty, czyli akt II i IV, w których tancerki odgrywające role łabędzi występują w białych tiulowych spódniczkach – paczkach. Co ciekawe, autorem tych najbardziej rozpoznawalnych fragmentów, wykonywanych przez tańczące łabędzie jest nie sam Petipa, ale jego uczeń Lew Iwanow.

Najsłynniejszy balet świata na żywo w Multikinie
@Multikino

Widowiskowe Jezioro łabędzie będzie można zobaczyć na żywo już w niedzielę, 23 lutego o godz. 16:00. Transmisję prosto z Moskwy pokażą kina sieci Multikino w Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu (Multikino Malta i Multikino Stary Browar), Szczecinie, Warszawie (Multikino Targówek, Multikino Ursynów, Multikino Złote Tarasy), Zabrzu.

23.02.2020 | niedziela | 16:00 | TRANSMISJA HD | nowa obsada
Jezioro łabędzie

muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Jurij Grigorowicz na podstawie choreografii Mariusa Petipy i Lwa Iwanowa

Organizator: Multikino S.A.

Producent: Pathé Live

Dystrybutor: www.nazywowkinach.pl

Przedstawienie trwa około 2 godziny i 45 minut.