Najbliższe plany wydawnicze Jaguara

Nowy rok to czas, kiedy pojawiają się nowe zapowiedzi książek. Wydawnictwo Jaguar ma dla nas kilka perełek, które już niebawem będą miały swoje premiery. Na co się skusicie?
Heartstopper, Alice Oseman

Trzeci tom serii Heartstopper opisuje moment, który jest chyba emocjonalnie najtrudniejszy. Poznajemy proces „wychodzenia z szafy”. Mimo szczęśliwego związku Charlie i Nick muszą być powściągliwi w naturalnym i swobodnym okazywaniu uczuć. Boją się odrzucenia przez innych ludzi, a i w ich rodzinach są osoby im nieprzychylne. Czy będą w stanie zdradzić światu swój sekret mimo tak wielu trudności? (opis pochodzi z facebooka Wydawnictwa Jaguar)

Najbliższe plany wydawnicze Jaguara
Wydawnictwo Jaguar
These Violent Delights. Gwałtowne pasje, Chloe Gong

Parafraza losów Romea i Julii w Szanghaju na początku XX wieku.

Wojna gangów i wynurzający się z głębin rzeki potwór.

Pełna gwałtownych uczuć opowieść o zakazanej miłości i walce o władzę.

W migotliwym Szanghaju budzi się monstrum. Otwiera oczy w głębinach rzeki Huangpu i rozwiera szczęki, aby posmakować cuchnącej krwi, która sączy się do wody. Smugi czerwieni ślizgają się po nowoczesnych ulicach starożytnego miasta; oplatają bruk siecią jak naczynia krwionośne, aż w końcu kropla po kropli ściekają do wody, wlewając esencję życia miasta do paszczy z innego świata. Gdy noc staje się jeszcze ciemniejsza, potwór wznosi się w górę i wreszcie wynurza się z fal leniwie jak zapomniane bóstwo. Kiedy podnosi łeb, widzi wiszący nisko opasły księżyc. Oddycha. Prześlizguje się bliżej.

Szanghaj, rok 1926. Juliette Cai i Roma Montagow są szykowani na przywódców dwóch zwalczających się gangów. Cokolwiek łączyło ich w przeszłości, ustąpiło miejsca goryczy i nienawiści…

A kiedy gangsterskie porachunki osiągają punkt kulminacyjny, w mieście szaleje zaraza, a jego mieszkańców zaczyna ogarniać panika. Zwłaszcza że w głębinach rzeki Huangpu czai się… potwór. Śmierć zbiera obfite żniwo, zaś Juliette i Roma muszą zapomnieć o tym, co ich dzieli, i zacząć działać razem. Jeśli wspólnie nie powstrzymają panującego wokół chaosu, miasto, którym mogliby rządzić, zniknie z powierzchni ziemi.

Zapierający dech w piersiach debiut mieszkającej w Stanach, lecz urodzonej w Szanghaju autorki. Idealny dla fanów powieści Ostatni mag Lisy Maxwell oraz Gołąb i wąż Shelby Mahurin.

gwałtowne pasje
Wydawnictwo Jaguar
The Book of Living Secrets, Madeleine Roux

Gdy ogrania cię mrok, wiedz, że nie jesteś sama. To, co Ci towarzyszy jednak niekoniecznie ma wtedy twarz twojej przyjaciółki, dlatego warto ją mieć blisko siebie.
Wystarczająco tajemniczo? Dwie dziewczyny Adelle i Connie połączone słabością do gotyckiej powieści „Mojra” przenoszą się do świata przedstawionego swojej ulubionej książki. Równie szybko, jak boleśnie przekonują się, jak złowroga jest ta alternatywna rzeczywistość. Są tu bowiem bardzo realni i groźni bohaterowie. (opis pochodzi z facebooka Wydawnictwa Jaguar)

the book
Wydawnictwo Jaguar
Deeply, Ava Reed

Czy można przekroczyć własne ograniczenia i zacząć wszystko od nowa? Czy można pokonać paraliżujący strach, który czai się na każdym kroku? 21-letnia Zoey próbuje udowodnić sobie, że jest to możliwe. Dlatego decyduje się na powrót do miasta, w którym doświadczyła największej traumy swojego życia. Jak się domyślacie trauma to poważna sprawa, dlatego przyda się ktoś, kto wywróci jej życie do góry nogami. (opis pochodzi z facebooka Wydawnictwa Jaguar)

deeply
Wydawnictwo Jaguar
The Gravity of Us, Phil Stamper

Czuła i mądra opowieść o miłości pomiędzy dwojgiem młodych chłopców. A bohaterowie? Cal chce być dziennikarzem. Jest już w połowie drogi do sukcesu, dzięki koncie na FlashFame z pół milionem obserwujących i perspektywą stażu w Buzzfeed. Ambitne plany pokrzyżuje mu jednak wybranie jego taty pilota do głośnej misji NASA na Marsa. Leon ma mamę astronautkę, która bierze udział w tej samej misji. Cal w zawrotnym tempie traci dla niego głowę. Stają się dla siebie oazą spokoju pośród oceanu szaleństwa, które rozpętane wokół misji kryje mroczną tajemnicę. (opis pochodzi z facebooka Wydawnictwa Jaguar)

the gravity of us
Wydawnictwo Jaguar
Beasts and Beauty Dangerous Tales, Soman Chainani

Dwanaście baśni to dwanaście niebezpiecznych, drapieżnych opowieści o magii, tajemnicach i bohaterach, którzy nie obawiają się buntować przeciwko światu. Komu się powiedzie, a kto poniesie porażkę? Kto ulegnie konwenansom baśni, a kto uwolni się od nich raz na zawsze? Czy księżniczka musi czekać na swojego księcia? Czy piękna ma prawo walczyć jak bestia? Czy zagubioną drogę do szczęścia da się odnaleźć ponownie? (opis pochodzi z facebooka Wydawnictwa Jaguar)

beasts
Wydawnictwo Jaguar
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu