Nadprzyrodzone siły w premierach w Cinema City

Suzume, Bo się boi, Martwe Zło: Przebudzenie i Czarodziejski flet – te premierowe filmy, które 21 kwietnia trafią na ekrany kin Cinema City łączy wspólny mianownik: splot niezwykłych, tajemniczych, a czasem niepokojących wydarzeń. Japońska animacja Suzume pokazywana będzie również w formacie 4DX, natomiast Bo się boi zobaczymy w premierowy wieczór także podczas Maratonu filmowego Ari Aster, razem z innym horrorem tego reżysera: Midsommar. W biały dzień.

Japonia w animacji Suzume staje w obliczu różnych katastrof. 17 letnia tytułowa bohaterka, której dojrzewanie śledzimy na ekranie, wyrusza w niezwykłą podróż, aby uratować kraj przed zniszczeniem. Wszystko zaczyna się od tajemniczych drzwi, których moc przyciąga i nakazuje ich otwarcie, co pociąga za sobą katastrofalne skutki. Tylko Suzume ma w sobie siłę, aby powstrzymać chaos, który ogarnia kraj. Ten przygodowy film anime w reżyserii Makoto Shinkai otrzymał nagrodę za najlepszą muzykę od Japońskiej Akademii Filmowej oraz nominację podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

W Bo się boi Joaquin Phoenix jako tytułowy Beau (tytuł oryginalny Beau is Afraid) musi zderzyć się ze wszystkimi swoimi lękami. Boi się wszystkiego, aż niezwykły splot wydarzeń zmusza go do konfrontacji z własnym strachem. Po drugiej stronie czeka prawdziwe życie i niezwykła, widowiskowa, pełna przygód podróż.  Reżyser Ari Aster, twórca Midsommar. W biały dzień, potrafi prowadzić akcję w najbardziej niewiarygodny i zaskakujący sposób. Oba te tytuły filmowe pokazane zostaną podczas Maratonu w Cinema City 21 kwietnia – w tym Midsommar. W biały dzień w wersji reżyserskiej.

Prawdziwa groza czeka na widzów filmu Martwe Zło: Przebudzenie. Lee Cronin, reżyser filmu powraca z nowym horrorem, w którym spotkanie dwóch sióstr przerywa pojawianie się demonów. Ostatni premierowy film weekendu to fantastyczna baśń Czarodziejski flet, w której nastoletni bohater zdobywa stypendium do znanej austriackiej szkoły muzycznej. To w niej odkrywa zapomniany od dawna portal, który przenosi go do świata jednego z najsłynniejszych utworów operowych Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Podczas weekendu 22-23 kwietnia w Cinema City odbędą się pokazy przedpremierowe filmu Piękna katastrofa.

Trwa sprzedaż biletów na koncert kinowy Machine Gun Kelly – Mainstream Sellout Na Żywo z Cleveland: The Pink Era, który pokazany zostanie 13 maja w Cinema City.

Repertuar i bilety dostępne są na stronie www.cinema-city.pl

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu