Miło cię znów widzieć! „Samuraj Jack” – recenzja komiksu

-

Jako dziecko najchętniej spędzałabym długie godziny przed ekranem telewizora, podziwiając na zmianę wyczyny Samuraja Jacka i bohaterów anime Dragon Ball. Wtedy było to niemożliwe, ponieważ byłam uzależniona od godzin emisji tychże programów. Dziś jednak mogę do woli rozkoszować się przygodami zagubionego w czasie wojownika dzięki komiksom!
Spotkanie po latach

Muszę przyznać, że gdy tylko zdałam sobie sprawę z tego, iż dalsza walka Jacka z demonem Aku jest kontynuowana w komiksach, zrodziły się we mnie wątpliwości. No bo jak to tak przenieść serial animowany do specyficznego medium, jakim są powieści obrazkowe? Czy autorom uda się oddać dynamizm walk mieczem? A co z bardzo charakterystycznym poczuciem humoru? Na szczęście już pierwsze plansze przekonały mnie o tym, że nie mam się czego obawiać.

Sploty czasu

Pewnego razu demoniczny Aku zapragnął poznać arkana magii podróżowania w czasie. Odnalazł sznur eonów i skradł go niebiosom[1].

Samuraj Jack przybywa do Widzącego Soule’a, by dowiedzieć się, w jaki sposób może cofnąć się w czasie (do właściwego sobie okresu) i pokonać złego Aku. Mędrzec opowiada mu o sznurze eonów rozerwanym przez nemezis protagonisty.

Podróżnik wyrusza zatem na wyprawę po świecie, gdzie szuka włókien czasu – pozostałości po niegodziwym postępku demona. Jednakże zdobycie nitek nie jest tak proste, jak by się mogło wydawać, a wręcz przypomina nieco dwanaście prac Herkulesa.

Ja chcę więcej!

Jestem zachwycona faktem, że zarówno scenarzyście Jimowi Zubowi, jak i rysownikowi Andy’emu Suriano udało się oddać specyficzny klimat animacji. Choć odnalezienie włókien czasu to jedynie początek odysei Samuraja Jacka, ja już nie mogę się doczekać jego kolejnych przygód! Czy bohaterowi uda się wrócić do przeszłości? Mam nadzieję, że dzięki komiksom dostanę odpowiedź na to i wiele innych pytań, które pozostawiło po sobie zakończenie serialu.

[1] J. Zub, Samuraj Jack: Sploty czasu, Warszawa 2017, s. 9.

 

Miło cię znów widzieć! „Samuraj Jack” – recenzja komiksu

 

Tytuł:Samuraj Jack: Sploty czasu

Autorki:Jim Zub, Andy Suriano i inni

Wydawnictwo: Studio JG

Liczba stron: 136

ISBN:9788380012165

Wiktoria Mierzwińska
Wiktoria Mierzwińska
Crazy dog lady zakochana w Batmanie. Czyta dużo, nałogowo ogląda seriale i nie może żyć bez herbaty, czekolady i żółtego sera.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu