„Man of Medan” – tryb multiplayer ogłoszony!

0
The Dark Pictures: Man of Medan to gra przygodowa, która ma przyciągać przede wszystkim fabułą. Tego typu produkcje kojarzą się z rozgrywką w pojedynkę, ale tutaj będzie można bawić się również ze znajomymi. Twórcy potwierdzili obecność trybu multiplayer.

Studio Supermassive Games, któremu sławę przyniosła wydana w 2015 roku gra Until Dawn, poinformowało, że jego najnowsze dzieło, czyli The Dark Pictures: Man of Medan, doczeka się dwóch trybów multiplayer; z innymi graczami będzie można się bawić przez Internet lub lokalnie.

Czego dokładnie można się spodziewać? Shared Story Mode, czyli kooperacji online dla 2 graczy, którzy wcielą się w wybranych bohaterów. Nie trzeba będzie cały czas kroczyć ramię w ramię. Oczywiście rozdzielenie się sprawi, że każdy z graczy będzie widział co innego (to, co kontrolowany przez niego bohater). Bardziej rozbudowany Movie Night Mode przygotowano dla maksymalnie 5 graczy. Tutaj jednak zabawa będzie odbywała się w tzw. trybie kanapowym, za pomocą jednego, przekazywanego sobie kontrolera. Każdy gracz wciela się w innego bohatera i kontroluje go w wybranych fragmentach mogąc skupiać się na nim lub myśleć o losach całej grupy.

Cieszymy się, że możemy zapowiedzieć dwa różne tryby gry wieloosobowej przed premierą pierwszego tytułu z serii The Dark Pictures Anthology. Wiemy z reakcji fanów Until Dawn, że multiplayer był bardzo pożądaną opcją dla Man of Medan i jesteśmy pewni, że gracze pokochają walkę z okropnościami świata pokazaną z nowych perspektyw.

– powiedział Pete Samuels z Supermassive Games.

The Dark Pictures: Man of Medan zadebiutuje już 30 sierpnia. Gra trafi na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.