13 stycznia premiery będą miały tytuły z różnorodnych gatunków filmowych. Horror science-fiction M3gan, szpiegowski film akcji Gra fortuny, dwie komedie: bhutańska Lunana. Szkoła na końcu świata i polska Ślub doskonały. Do tego bollywoodzkie Varisu i rodzinna animacja Yuku i magiczny kwiat. Te nowości dołączą do wciąż cieszących się powodzeniem filmów Avatar. Istota wody, Fabelmanowie czy Kot w butach. Ostatnie życzenie.
Najbliższe dni przyniosą także sporo pokazów przedpremierowych. 14 i 15 stycznia w Cinema City zobaczymy film Mężczyzna imieniem Otto z Tomem Hanksem oraz animację Mumie. Młodszych widzów rozpoczynających ferie zimowe zapraszamy od 16 do 19 stycznia na seanse Zadziwiający kot Maurycy. Posiadacze Unlimited Cinema City już 19 stycznia zobaczą Aftersun, którego premiera planowana jest na początek lutego.
Akcja i horror – dwie premiery
Gra fortuny – Guy Ritchie ze swoim najnowszym tytułem z rozmachem wkracza w świat szpiegowskiego kina akcji. Humor w stylu Ocean’s Eleven, intryga na miarę najlepszych filmów o Bondzie, a wszystko w unikalnym stylu twórcy Sherlocka Holmesa. As wywiadu Orson Fortune i jego ekipa werbują największego gwiazdora Hollywood, by pomógł im udaremnić transakcję sprzedaży supernowoczesnej broni, która zagraża światu. Twardziel Jason Statham kontra złoczyńca Hugh Grant, a w drugim planie znakomity raper w swojej pierwszej dużej roli, czyli Bugzy Malone.
M3gan to horror, ale też umiejętnie pokazany świat współczesnych relacji międzyludzkich. Co może się wydarzyć, gdy człowieka w jego roli opiekuna zastąpi specjalnie zaprojektowana AI? Bohaterka Gemma jest znakomitą programistką w firmie produkującej zabawki. Jej nowym zadaniem jest opracowanie lalki z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. I tak właśnie powstanie lalka-M3GAN. Realistyczna zabawka zostanie zaprogramowaną jako najwspanialsza towarzyszka dziecka i największy sojusznik rodzica. Gemma niespodziewanie musi zaopiekować się swoją osieroconą siostrzenicą. Postanawia skorzystać z pomocy prototypu M3GAN. Decyzja ta przyniesie niewyobrażalne konsekwencje.
Pierwszy w historii dalekiego Bhutanu film nominowany do Oscara – Lunana. Szkoła na końcu świata. Film reżysera Pawo Choyning Dorji jest afirmacją prostego życia w zgodzie z prawami natury. Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu planuje wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej. Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził. Nie ma tam elektryczności, brakuje jakichkolwiek materiałów edukacyjnych, a w klasie, w której ma prowadzić zajęcia, obok swoich podopiecznych spotkać może… yaka. Choć początkowo Ugyen chce jak najszybciej stamtąd uciec, zaangażowanie młodych uczniów, ale też serdeczność i niesamowita siła mieszkańców wioski sprawiają, że zaczyna zmieniać opinie o tym wyjątkowym miejscu. Film został doceniony na wielu światowych festiwalach filmowych oraz górskich, gdzie zdobył kilkanaście nagród publiczności. Na sukces filmu przełożyły się na pewno piękne krajobrazy Bhutanu, muzyka i subtelne poczucie humoru, a także klimat samego filmu, który łączy w sobie ujmującą pogodę ducha z przenikliwością spojrzenia na mało znane nam rejony świata.
Ślub doskonały. Ten ślub nie zapowiadał się najlepiej już od samego początku. Panna młoda (Aleksandra Adamska) jest w ciąży, a jej zaborcza mamusia (Ewa Kasprzyk) nie chce słyszeć o prawdziwym ojcu dziecka. Pan młody (Adam Woronowicz) w zasadzie nie zna swojej przyszłej żony, a do ożenku został zmuszony wymownym szantażem przez przyszłą teściową. Gdy nastaje dzień ślubu, rusza lawina zdarzeń. Pan młody budzi się w apartamencie dla nowożeńców z gigantycznym bólem głowy po hucznym wieczorze kawalerskim, u boku nieznajomej kobiety. Do drzwi rozlega się pukanie, trzeba działać szybko i ukryć kochankę w łazience. Całe szczęście to tylko drużba (Piotr Głowacki). Niestety chwilę później do tego samego pomieszczenia wpada przyszła panna młoda wraz ze swoją mamusią. Jeżeli obaj panowie chcą wyjść cało z tej niewygodnej sytuacji – muszą szybko wymyślić alternatywną wersję wydarzeń. To jednak tylko pogarsza sprawę, bo z każdego kolejnego kłamstwa wpadają w następne. Wkrótce okaże się, że tu każdy ma coś do ukrycia. Ten dzień zaczyna niebezpiecznie zapowiadać się jak największa katastrofa w życiu przyszłej teściowej, teścia, świadka, wedding planerki i wszystkich dookoła. Opresja w jakiej się znaleźli i wyjście z niej cało, wydawać się będzie niemożliwą woltą. A nawet jeśli im się uda, będzie to tylko sekunda ciszy przed burzą i preludium do tego, co jeszcze ich czeka. Jedno wydaje się pewne: o tym ślubie jeszcze długo będzie się mówić.
Na ekranie zobaczymy między innymi Adama Woronowicza, Aleksandrę Adamską, Ewę Kasprzyk, Krzysztofa Stelmaszyka, Piotra Głowackiego, Magdalenę Lamparską, Aleksandrę Popławską, Pawła Deląga, Sandrę Staniszewską, Krzysztofa Czeczota, Andrzeja Grabowskiego, Tomasza Oświecińskiego, Filipa Chajzera. Reżyserem jest Nick Moran.
Bollywoodzka produkcja z gatunku action-suspense thriller!
Historia opowiada o szczęśliwej rodzinie rozwijającej dużą firmę, w której wszyscy razem zarządzają interesami. Nagle do firmy wkracza pewien mężczyzna. Stwarza to wiele problemów w biznesie: w firmie pojawiają się ogromne straty, a rodzina zostaje rozdzielona. Jak dochodzi do problemów? Dlaczego rodzina zostaje rozdzielona? Odpowiedzi na te pytania nie są jasne i z pewnością dostarczą dreszczyku emocji.
Dla najmłodszych widzów – „Yuku i magiczny kwiat”
Myszka Yuku mieszka z rodziną w piwnicach zamku. Pewnego dnia dowiaduje się o tym, że jej babcia potrzebuje magicznego kwiatu z Himalajów. Zwierzątko szybko podejmuje decyzję – trzeba ruszyć w drogę i go znaleźć! Zanosi się na przygodę pełną wrażeń! W lesie zdającym się nie mieć końca można się zgubić, a wszędzie czyhają obce zwierzęta. Yuku ma jednak silną motywację, żeby trafić do oddalonych szczytów. Gdy jej babcia otrzyma legendarną roślinę, zazna szczęścia i wiecznej światłości. Nieoczekiwaną pomocą dla myszki podczas wędrówki okażą się piosenki grane na ukulele i zagadki, które usłyszała podczas rodzinnych wieczorów spędzonych w zamkowych piwnicach. Dzięki nim po jej stronie staną Lis i Lisica, a także Królik. Najgroźniejszy rywal, czyli Wilk pilnujący gór, może okazać się nie taki straszny, jak go malują!
Muzycznie w Cinema City
Billie Eilish Live At The O2: 27 stycznia odbędą się pokazy muzycznego wydarzenia na żywo z Billie Eilish. Nigdy wcześniej niepublikowana, rozszerzona wersja filmu koncertowego zabierze widzów w urzekającą podróż po ścieżce muzycznej z albumu Eilish Happier Than Ever. Bilety do kupienia na stronie cinema-city.pl/Bilie Eilish
BTS: Yet To Come In Cinemas – koncert największych gwiazd k-popu pokazywany będzie także w formatach 4DX i ScreenX od 1 do 4 lutego w Cinema City. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie cinema-city.pl/BTS