Kontynuacja gry „Detective Pikachu” trafi na Nintendo Switch

0
Podczas konferencji prasowej Pokemon 2019 Press Conference prezes i dyrektor generalny Pokémon Company, Tsunekazu Ishihara, ogłosił kontynuację tytułu Detective Pikachu wydanego w 2018 roku na 3DS. Zapowiedziana produkcja ma trafić wyłącznie na konsole Nintendo Switch.

Gra ma być bezpośrednią kontynuacją poprzedniej części, która kończyła się cliffhangerem, ale ma mieć zupełnie inne zakończenie niż to, które poznaliśmy w filmie Pokémon: Detektyw Pikachu. Nieoficjalnie mówi się, że produkcja zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku.

Ale to nie wszystko! Po Pokemon GO pora na kolejną smartfonową produkcję bazującą na niesamowicie popularnym uniwersum kieszonkowych potworków.

Tytuł rzeczonego projektu to Pokemon Masters. Gra tworzona przez DeNA i The Pokemon Company zmierza na urządzenia mobilne bazujące na iOS i Android. Nie zabraknie w niej potyczek najbardziej rozpoznawalnych pokemonów a także „sławnych Trenerów z długiej historii gier Pokemon”.

Gameplay będzie zoptymalizowany dla smartfonów, by zapewnić casualowe, ale jednocześnie unikalne doświadczenie Pokemon. Fani mogą spodziewać się większej dawki informacji o Pokemon Masters już w czerwcu.

Poniżej znajdziecie wideo z konferencji prasowej Pokemon 2019 Press Conference.

https://www.youtube.com/watch?v=1u3N57MiMig