Wygraj książkę „Kołysanka dla czarownicy” [ZAKOŃCZONY]

-

Na Dzień Kobiet razem z Wydawnictwem SQN przygotowaliśmy dla was coś wyjątkowego. Tym razem w naszym konkursie do wygrania Książka Magdaleny Kubasiewicz pod tytułem Kołysanka dla czarownicy. 

Popbookownik objął pozycję swoim patronatem.

kołysanka dla czarownicy

Jagoda, specjalistka od klątw, przez złośliwych zwana Wilczą Jagodą, ma trzy problemy. Młodą czarownicę, chcącą zostać jej uczennicą, krewnych mających skłonności do pakowania się w kłopoty oraz rzuconą przed laty klątwę, może mocno namieszać w życiu wiedźmy.

Jagoda musi odkryć, jakie sekrety skrywała jej prababka, powstrzymać pewną potężną i złaknioną krwi czarodziejkę, a w przerwach jeszcze ułożyć plan nauczania dla młodej czarownicy. Na dodatek w Warszawie dochodzi do fali zbrodni, w której brat Jagody o mały włos nie zostaje zabity. Czy sprosta tym zadaniom, zachowując życie oraz zdrowe zmysły?

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa SQN, mamy dla was dwa egzemplarze książki Kołysanka dla czarownicy.

Co trzeba zrobić aby zdobyć nagrody? Wystarczy, że odpowiecie na pytanie:

 magią którego żywiołu chciałbyś dysponować i dlaczego? KRÓTKO UZASADNIJ SWÓJ WYBÓR.

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu. Wygrają dwie, najbardziej kreatywne odpowiedzi. Ich autorzy zostaną nagrodzeni jednym egzemplarzem książki Kołysanka dla czarownicy. Na wasze zgłoszenia czekamy do 31 marca 2022, do godziny 23:59.

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.
 1. Organizatorem konkursu jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagród Wydawnictwo SQN.
 2. Konkurs odbywa się na stronie https://popbookownik.pl/.
 3. Konkurs trwa do 31 marca 2022 roku, do godziny 23:59.
 4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do Internetu.
 5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat.
 6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. W zgłoszeniu Uczestnik powinien zawrzeć klauzulę: “Akceptuję regulamin”. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem. 
 7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
 8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze dwie najciekawsze według niego. Autorom wybranych komentarzy zostaną wręczone nagrody: jeden egzemplarz książki Kołysanka dla czarownicy.
 9. Wyniki zostaną podane na stronie z konkursem w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu, jako odpowiedź na zwycięski komentarz, a wysyłka nagród nastąpi w ciągu 30 dni od przekazania danych adresowych przez Zwycięzców do Organizatora.
 10. W przypadku niepodania przez zwycięzcę danych w ciągu siedmiu dni kalendarzowych od ogłoszenia wyników, nagroda dla niego przepada i przechodzi dalej, do osoby, którą Organizator wskaże jako tę z kolejną najciekawszą według niego odpowiedzią.
 11. Nagrody stanowią: 2 x Kołysanka dla czarownicy.
 12. Koszt nadania nagród ponosi Organizator. Wysyłka jedynie na terenie Polski.
 13. Jeden uczestnik może wziąć udział w danym konkursie tylko jeden raz – to znaczy, dodać tylko jedną odpowiedź na pytanie konkursowe.
 14. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.
 15. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.
 16. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.
 17. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
 18. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.
 19. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.
 20. Dane określone w punkcie 14 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym „nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.
 21. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.
 22. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

33 komentarzy

 1. chcialabym wladac wiatrem by moc byc jak on wolna,by przynosic ochlode i wytchnienie w upaly,by pedzic zaglowki po wodzie,pozwalac ptakom zeglowac po niebie,by…zmiesc cale zlo z ziemi w niebyt.

 2. Każdy z żywiołów w odpowiednich warunkach potrafi być niszczycielską i śmiercionośną siłą, jednak moim jest potęga ognia. Z jednej strony ujarzmienie tego żywiołu pozwoliło nam na skok cywilizacyjny, z drugiej wystarczy zwykła nieostrożność, by zaczął on pochłaniać kolejne elementy otoczenia, obracając je wniwecz. Nie ma dla niego znaczenia, czy coś zostało stworzone ręką ludzką, czy też siłami natury, czy jest dobre, czy złe – jeżeli tylko posiada wartość energetyczną, bierze udział w procesie spalania. Co prawda ja nie działam destruktywnie, ale bardziej niczym kowal wykorzystuję energię, by tworzyć. Wystarczy niewielka odrobina motywacji, choćby drobny zapalnik, bym ze zwykłego człowieka przeobraził się w prawdziwą ognistą bestię. 

  Akceptuję regulamin. 😛

 3. Jestem ostoją spokoju, choć wielu próbowało, niewielu było w stanie zmącić moją równowagę. Wewnętrzny balans jest tym, czego potrzebuję do codziennego działania, u mnie nie ma miejsca na porywczość ani nadmierną spontaniczność. Wszystko powinno mieć swoje miejsce i współtworzyć idealny porządek. Ponadto świetnie odgaduję nastroje ludzi, co sprawia, że mogą przejrzeć się we mnie niczym w lustrze. Innymi słowy, jeśli miałabym dysponować siłą jakiegoś żywiołu, idealnie pasuje do mnie żywioł wody.

  Akceptuję regulamin.

 4. Każdy z żywiołów w odpowiednich warunkach potrafi być niszczycielską i śmiercionośną siłą, jednak moim jest potęga ognia. Z jednej strony ujarzmienie tego żywiołu pozwoliło nam na skok cywilizacyjny, z drugiej wystarczy zwykła nieostrożność, by zaczął on pochłaniać kolejne elementy otoczenia, obracając je wniwecz. Nie ma dla niego znaczenia, czy coś zostało stworzone ręką ludzką, czy też siłami natury, czy jest dobre, czy złe – jeżeli tylko posiada wartość energetyczną, bierze udział w procesie spalania. Co prawda ja nie działam destruktywnie, ale bardziej niczym kowal wykorzystuję energię, by tworzyć. Wystarczy niewielka odrobina motywacji, choćby drobny zapalnik, bym ze zwykłego człowieka przeobraził się w prawdziwą ognistą bestię. 

 5. Ziemia byłaby moim żywiołem, gdyż mogąc po niej stąpać, czułabym jak żyje! Mogłabym z jej pomocą tworzyć góry i doliny, kratery i pustynie. Decydowałabym czy będzie sucha i spękana, czy żyzna i zalesiona. Mogłabym wtedy usypywać z niej stosy, budować zamki z piasku, lepić niczym glinę i podrywać grudy ziemi ku niebu. Miałabym wiele możliwości i pomysłów , raz była by twarda jak głaz, kiedy indziej gorąca niczym lawa, lub lepka niczym grzęzawisko. Formowałabym z jej pomocą całe krainy na wzór fantastycznych powieści 😉

  Akceptuję regulamin

 6. Ogień! Nie tylko ze względu na ognisty charakter i na to, że lubię ciepełko.
  Ogień jest ogromną niszczycielską siłą, a jednocześnie pozwala nam żyć.
  Podejście zbyt blisko sprawia, że możemy się w nim zatracić i pozwolić się spalić.
  Chciałabym nim władać, by ludzie mieli szacunek do mojej mocy i nauczyli się zachowywania równowagi i stania w odpowiedniej, bezpiecznej odległości. Tak, by się ogrzać, nie spalić.

 7. Akceptuję regulamin

  Jakże cudownie by było magia wody władać!
  Jej siłę w sobie posiadać!
  Ona, choć o tym wielu zapomina
  Równie niszczycielska bywa jak i miła.

  A i ja na co dzień spokojna bywam,
  Chyba, że coś mnie wzburzy, coś strasznie przeżywam,
  Wtedy jak woda nad sobą nie panuję,
  Czasem się piętrzę, zamarzam, gotuję.

  Woda jest życiem, je podtrzymuje,
  A mi czasem sił do życia brakuje,
  Więc by mnie taka magią siłą napełniła
  I wszelkie smutki w sobie utopiła.

  A propos… Pływać nie umiem wcale🙈
  A tego co skrywa morska toń się boję stale 😱
  Więc magia wody by mój strach odebrała
  I ogromnej siły by mi dodała.

  A przy mojej 6cioosobowej rodzinie,
  Gdzie zmywanie naczyń nie kończy się na godzinie
  Magia tego żywiołu by mi życie ułatwiła
  I sprzątanie brudnych naczyń w mig przyspieszyła.

  A gdyby mój mąż miał powietrze we władaniu
  Pomógł by mi przy niekończącym się praniu😂

  Tak więc magią wody władać bym chciała
  Była by to dla mnie pomoc niemała
  💦💧💙

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię książką! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetworzenie w celu wysyłki nagrody na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać CZAROWNICA.

 8. Powietrze.
  Być tchnieniem, westchnienie, lekkim powiewem, muskać morskie fale…
  Wiać, dąć, świszczeć gdy potrzeba
  Tego mi trzeba

 9. Chciałabym dysponować żywiołem wody z kilku powodów. Po pierwsze jestem typowym, zodiakalnym rakiem a rak zalicza się do trygonu wodnego. Żywioł ten ma ogromny wpływ na moją emocjonalność, wrażliwości i nastrój. Po drugie jedną z moich ulubionych bajek z dzieciństwa jest Witch, najbardziej lubiłam postać Irmy, która władała żywiołem wody. Zawsze gdy na podwórku bawiłyśmy się z koleżankami, ja byłam Irmą, uwielbiałam tą postać, chyba dlatego że byłam bardzo podobna do niej, zarówno z charakteru jak i życia np. też miałam młodszego brata i cztery bliskie przyjaciółki. Po trzecie bez wody nie ma życia, jest ona wszędzie nawet gdy jej nie widzimy.
  Akceptuję regulamin.

 10. Dobra przyznaję się że moc wody, bo w głowie mam Aquamena, ale ja bym była lepsza takie połączenie syrenki Marimade i Elsy z Krainy Lodu

 11. Wybieram żywioł Ziemi. Podobno upoważnia to do przesunięcia góry, jeśli ta zasłania komuś widok z okna! A tak serio, to nie wyobrażam sobie nic piękniejszego niż spontaniczne zasadzanie kwiatów i drzew- gdzie i kiedy chcem. I jakoś tak pod skórą mam nieodparte wrażenie, że przy naszym obecnym klimacie, to tego potrzebujemy teraz na tony- ZIELENI🌏
  Akceptuję regulamin.

 12. Ciężki wybór🤔, aczkolwiek z racji że zawsze byłem bardziej związany z przyrodą, to chciałbym panować nad żywiołem ziemi. Od dziecka moją pasją jest rośliność; wychodowanie jej od ziarenka po dojrzałą roślinkę. Przebywanie w lesie, parku, czy nawet
  widok małego kwiatuszka, który wyłania się spomiędzy betonowych płyt szarego miasta. To jest to co mnie ekscytuje. Jako dziecko moja wyobraźnia była na tyle duża, że często sobie wyobrażałem, że mam moc; a na pytanie jak wykorzystałbym taką zdolność? To już pozostanie moją małą tajemnicą 🤫😏

 13. Miom marzeniem jest posiadać władzę nad żywiołem wody. Od zawsze woda była silnie wpływający na mnie żywiołem. Może dlatego, że jestem rakiem. Wywołuje u mnie zachwyt. Uwielbiam jej nieograniczoną siłę. Gdybym mogła, codziennie bym pływała. Jednym z moich celów życiowych jest zamieszkanie nad oceanem. Gdybym mogła panować nad wodą, byłabym niczym syrena. Mogłabym nieskończenie długo wstrzymywać powietrze. To pozwoliłoby mi na odkrycie nowego, podwodnego świata. Dzięki takiej mocy, to, co dziś podziwiam w filmach przyrodniczych, stałoby się częścią mojego życia. A może zaprzyjaźniłabym się z jakimiś morskimi zwierzętami? Zawsze marzyłam o zobaczeniu prawdziwego rekina w naturalnym środowisku. A przede wszystkim, dzięki takiej mocy, mogłabym zwrócić uwagę ludzi na problem zanieczyszczania wód. Miejsca, gdzie zanieczyszcza się rzeki i morza odcięłabym od wody do czasu, aż zmienią podejście do ekologii.

  Akceptuję regulamin.

 14. Chciałabym dysponować magią żywiołu, którym jest POWIETRZE. Dzięki tej magii mogłabym „wstrzymać” do bezpiecznej prędkości pędzące pojazdy na naszych drogach. To magiczne powietrze nie pozwalałoby rozwijać niebezpiecznej prędkości. Natomiast ci, którzy byliby pod wpływem alkoholu lub narkotyków nie mogliby w ogóle uruchomić silnika pojazdu!!!

  Akceptuję regulamin

 15. Chciałabym władać magią żywiołu… POWIETRZA. Jest to na swój sposób tajemniczy żywioł, bo w porównaniu do np. ognia nie widać go bezpośrednio.
  Chociaż nas otacza i jest niezbędny do naszego funkcjonowania, kiedy jest wystarczająco silny potrafi dać w kość.
  Prawie każdy z nas śnił kiedyś o tym, że lata. Latanie może być symbolem wolności. Ja chciałbym latać żeby szybciej się przemieszczać. Wyobrażam sobie siebie latającą po niebie niczym Iron Man tyle, że bez zbroi 😉
  Akceptuję regulamin.

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię książką! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetworzenie w celu wysyłki nagrody na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni. W tytule maila proszę podać CZAROWNICA.

 16. Powietrzem, bo to za sprawą żywiołu powietrza w ciągu mgnienia oka mogłabym się znaleźć na drugiej półkuli naszej planety…

  Akceptuję regulamin

 17. Wybieram żywioł Ziemi. Podobno upoważnia to do przesunięcia góry, jeśli ta zasłania komuś widok z okna! A tak serio, to nie wyobrażam sobie nic piękniejszego niż spontaniczne zasadzanie kwiatów i drzew- gdzie i kiedy chcem. I jakoś tak pod skórą mam nieodparte wrażenie, że przy naszym obecnym klimacie, to tego potrzebujemy teraz na tony- ZIELENI🌏

 18. Pozwalając sobie na nieco wolności interpretacyjnej chciałabym posłużyć się mitologią chińską. Gdybym mogła posługiwać się dowolnie wybranym żywiołem byłby to metal. Magia nie powinna dać się zamknąć w okowach tradycjonalistów, należy szukać także w innych, mniej znanych źródłach. W końcu obecnie ludzkie życie skupia się w większości w ośrodkach miejskich, a posługiwanie się metalem daje zwiększone możliwości bez poświęcania życia miejskiego. Co więcej, manipulacja metalem nie zwiększa za bardzo ryzyka odkrycia przez ludność niemagiczną.

  Akceptuję regulamin

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię książką! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetworzenie w celu wysyłki nagrody na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać CZAROWNICA.

   • Zgodnie z regulaminem czas na przesłanie danych kontaktowych to 7 dni. Autor komentarza nie skontaktował się z nami. Nagroda zostanie przekazana innej osobie.

 19. Bardzo ciężki wybór, ponieważ każdy z żywiołów jest na swój sposób fascynujący 😉 Jednakże wybrałabym chyba wodę, ze względu na moje osobiste zainteresowanie nurkowaniem i obserwacją zwierząt wodnych oraz roślinności morskiej i oceanicznej 🙂 Być może dzięki opanowaniu morskiego żywiołu mogła bym odkryć nowe ciekawe formacje morskie oraz nowe gatunki zwierząt 🙂 Bardzo ciekawa możliwość dla mnie 🙂

 20. Dla mnie osobiście atrakcyjnym żywiołem, który sprawnie poradzi sobie ogniem, wodą i ziemią jest tylko jeden żywioł – POWIETRZE 🙂 Dzięki niemu zgasimy ogień, utemperujemy wodę i uspokoimy ziemie. Gdyby nie powietrze nie było by flory i fauny. Ciekawym jeszcze żywiołem do rozważania dla mnie było by światło, które odgrywa równie ważną rolę w życiu na plancie i nie tylko ;))

  Akceptuje regulamin konkursowy.

 21. Chciałabym dysponować „powietrzem”!
  Bo powietrze, to jedność z ziemią, z przyrodą, a przyroda jest przecież jednym z najpiękniejszych cudów świata. Chłonąc powietrze każdą komórką ciała, z każdym oddechem, z każdym wydechem, poczujemy coraz więcej ciepła dla wszystkich ludzi i zwierząt, całej przyrody. Kiedy głęboko „wdychamy” powietrze, wracamy do równowagi, uspokajamy się. „Powietrze” rozładowuje nasze negatywne emocje i wewnętrzne napięcie, inaczej patrzymy na świat…
  Życie to oddechy…Często wystarczą dwie, trzy minuty bez powietrza aby się udusić. Każdy oddech jest cenniejszy niż złoto, to nasz przyjaciel.
  Bywa powietrze parne i rozgrzane, zimne a nawet mrożne, każdy z nas lubi inne, i wciąż towarzyszy nam taka „kalejdoskopowa” zmienność świata.
  Magia „powietrza” to lekarstwo życia!
  „Akceptuję regulamin”

 22. Zdaje się, że ze względu na zimowy czas, żywiołem, którego magią chciałabym, wręcz marzę, dysponować to ogień. Ogromnie nie lubię zimna, mrozów i wszelkich minusowych temperatur, a śnieg mogę podziwiać wyłącznie przez okno, sama będąc pod kocykiem i z kubkiem parującej herbaty pod nosem. Ewentualnie potwierdzę, że pejzaże zimowe są czarujące. Niestety, obecnie codziennie zamarzam po przystankach autobusowych i naprawdę marzę wewnętrznie o ogniu, który mnie rozgrzeje. Potrzebuję magii!

  Akceptuję regulamin

 23. Gdybym mogła, chciałabym władać żywiołem ziemi. Mogłabym sprawić, by rosło dużo więcej drzew, rzadkich roślin, które oczyszczałyby powietrze i byłyby domem dla zagrożonych zwierząt. Tworzyłabym także nowe gatunki roślin leczniczych, które potrafiłyby wyleczyć każdą chorobę, zarówno u ludzi, jak i u zwierząt. Poza tym, chyba nie ma piękniejszego żywiołu niż ziemia, więc władanie nim to byłaby wielką przyjemność i wspaniała przygoda.

 24. Moją pierwszą myślą było WODA, bo od dziecka uważam się za stworzenie wodne… ale po krótkim zastanowieniu, chyba wolałabym jednak władać powietrzem. Mogłabym oczyszczać je ze smogu, mogłabym dusić w zarodku pożary, mogłabym kontrolować tornada, huragany, tsunami – ale myśląc bardziej egoistycznie? Byłabym w stanie stworzyć sobie 'komin powietrzny’ i po prostu latać! A kto nie marzył kiedyś o lataniu?! 🙂

  Akceptuję regulamin.

 25. Woda! Siła, potęga, życie! Woda to żywioł, który ma ogromne znaczenie i wielką władzę. Sama w sobie stanow wielką siłę i moc! Dlatego to właśnie wodę wybrałabym na swój żywioł, który towarzyszłby w moich poczynaniach jako czarownicy!

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu