Jennifer Lawrence w nowym filmie Paolo Sorrentino

0
Po niemal rocznej przerwie w karierze, Jennifer Lawrence wraca do pracy. Aktorka pojawi się w nowym filmie Paolo Sorrentino zatytułowanym Mob Girl opartego na faktach powieści Teresy Carpenter. 

Jak podaje portal The Wrap, Jennifer Lawrence będzie zaangażowana w projekt nie tylko jako aktorka, ale także producentka. Scenariusz napisała Angelina Burnett (Geniuszu i Zawód: Amerykanin). Za kamerą stanie Paolo Sorrentino, który niedawno rozpoczął też prace nad kontynuacją serialu Młody papież z Judem Lawem.

Historia ma pokazać świat nowojorskiej mafii z perspektywy kobiety. Arlyne Brickman (w tej roli wystąpi Lawrence) już jako nastolatka zaczęła spotykać się z lokalnymi gangsterami, dla których przemycała narkotyki i brała udział w kolejnych akcjach. Po brutalnym pobiciu i gwałcie przekonała się jednak, że nie może liczyć na mafijne środowisko. Pod wpływem gróźb pod adresem jej córki kobieta zdecydowała się zostać policyjną informatorką. Przez rok zbierała materiał dla FBI, a następnie stała się głównym świadkiem w procesie gangsterskiej rodziny Colombo.

Film nie ma jeszcze daty premiery.