HBO Max zamówiło drugi sezon serialu „Julia”

Inspirowany życiem Julii Child serial Julia będzie miał drugi sezon. Cały pierwszy sezon wraz z finałowym odcinkiem jest już dostępny w HBO Max.

Serial Max Original Julia jest inspirowany niezwykłym życiem Julii Child i jej długoletnim programem telewizyjnym The French Chef, który stał się pionierem współczesnych programów kulinarnych. Poprzez pryzmat życia Julii i jej wyjątkowej radości życia, serial zagłębia się w kluczowy moment amerykańskiej historii. Obserwujemy w nim czasy pojawienia się telewizji publicznej jako swego rodzaju nowej instytucji społecznej, feminizmu i ewolucję kulturową Ameryki. Sercem opowieści jest jednak portret kochającego się małżeństwa.

W roli głównej w serialu występuje Sarah Lancashire (Happy Valley), a w pozostałych rolach grają: David Hyde Pierce (Frasier), Bebe Neuwirth (Madam Secretary), Brittany Bradford (broadwayowska sztuka Bernhardt/Hamlet), Fran Kranz (Homecoming) oraz Fiona Glascott (Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda).

Serial został doceniony przez krytyków. TV Insider nazwał go zapierającym dechNPR – cudownym i spełnionym emocjonalniePaste uznała występ Lancashire za transformujący, a Indie Wire podkreśliło, że wszyscy aktorzy są na szczycie swoich aktorskich możliwości.

Chris Keyser i Daniel Goldfarb, producenci serialu powiedzieli, że 

Julia Child ma tendencję do uszczęśliwiania ludzi. W ponurym świecie jest jak przyjemny balsam. Przygotowanie tego serialu było dla nas tym samym. Praca z naszymi aktorami – Sarah i Davidem, zespołem produkcyjnym, reżyserami, scenarzystami i montażystami – po prostu nas uszczęśliwiła. W języku Julii nakarmiła nasze dusze. Prawdziwa miłość i troska, jaką otrzymaliśmy od HBO Max, była dla nas wszechogarniająca. Dostaliśmy szansę, żeby opowiedzieć prostą historię grupy niezwykłych, pełnych pasji ludzi, którzy żyli pełnią życia. To, że możemy kontynuować opowiadanie ich historii czyni nas jeszcze szczęśliwszymi i powoduje, że już ciężko nad tym pracujemy.

Sarah Aubrey, Head of Original Content w HBO Max dodała, że

Sarah Lancashire [odtwórczyni głównej roli] swoją mistrzowską kreacją zaprosiła nas do życia Julii Child, pionierki, która pośród swych wielu osiągnięć na nowo zdefiniowała możliwości telewizji publicznej i w efekcie wprowadziła kuchnię francuską na amerykańskie salony. Jesteśmy wdzięczni zespołowi kreatywnemu kierowanemu przez Chrisa Keysera i Daniela Goldfarba oraz utalentowanej obsadzie, która urzekła nas wszystkich nieskończonym ciepłem i urokiem. ‘Julia’ jest świetnym serialem i już nie możemy doczekać się, żeby zaserwować widzom drugi sezon.

Serial Max Original Julia został wyprodukowany przez Lionsgate oraz 3 Arts Entertainment.  Showrunnerem serial jest Chris Keyser (The Society), który wraz z twórcą Danielem Goldfarbem pełni także obowiązki producenta wykonawczego. Producentami wykonawczymi są także Erwin Stoff (Na skraju jutra) z ramienia 3 Arts Entertainment oraz Kimberly Carver i Charles McDougall. Todd Schulkin pełni obowiązki producenta konsultującego w imieniu The Julia Child Foundation for Gastronomy and the Culinary Arts.

Cały ośmioodcinkowy pierwszy sezon serialu jest już dostępny w HBO Max.

ŹródłoNota prasowa
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu