„Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana” trafi na Androida i iOS

0
Już niebawem posiadacze urządzeń mobilnych z systemem iOS i Android będą mogli zagrać w cieszącą się sporą popularnością karciankę Gwint od CD Projekt RED.

Gwint to reprezentant gatunku „karcianek”. Podobnie jak w grach z fizycznymi kartami, tu również zbieramy talię i wystawiamy swoje karty lub odpowiadamy na ruchy przeciwnika. Model Gwinta pochodzi bezpośrednio z Wiedźmina 3, gdzie karciana gra była jedną z tawernianych zabaw, rozgrywanych z komputerowymi postaciami.

Najpierw mobilny Gwint pojawi się na iOS, a dopiero potem trafi na telefony z Androidem. Dokładnej daty nie znamy.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”#cc2854″ class=”” size=”18″] Do rozpoczęcia prac przy mobilnym GWINCIE przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu. Kluczowym jest dla nas to, by wiernie przenieść wszystko, co stanowi o unikatowości naszej karcianki — piękną grafikę oraz rozbudowaną rozgrywkę — do mniejszego, ale nie mniej ambitnego formatu, jakim są smartfony. Przystosowaliśmy także nasze technologie, w tym napędzającą rozgrywkę sieciową GWINTA platformę GOG Galaxy, by mogły w pełni obsłużyć platformy mobilne. Efekty naszej pracy będziecie mogli zobaczyć jeszcze w tym roku, na co osobiście nie mogę się doczekać. [/perfectpullquote]

– powiedział Jason Slama, szef projektu Gwint.

Przypomnijmy, że Gwint zadebiutował w październiku ubiegłego roku na PC, a w grudniu doczekaliśmy się konwersji na konsole Xbox One i PlayStation 4. CD Projekt RED pracuje nad pierwszym dodatkiem, zatytułowanym Krwawa klątwa, który trafi 28 marca na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.


Źródło: playgwent.com
Grafika: playgwent.com