Gra na podstawie „Cyklu Inkwizytorskiego” staje się faktem! Jacek Piekara zaangażowany w projekt

0
Jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy fantasy i studio deweloperskie z Wrocławia stworzą wspólnie gry na kanwie powieści z Cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary. Nad powstającymi tytułami czuwać będzie sam pisarz.

The Dust przeniesie świat stworzony na kartach powieści Jacka Piekary do świata gamingu. Na mocy umowy podpisanej 25 marca 2019 r., wrocławskie studio deweloperskie zakupiło prawa do wyprodukowania gry na PC oraz konsole. Studio zamierza również stworzyć i dystrybuować grę na platformy mobilne. Zarówno The Dust, jak i Jacek Piekara przewidują, że będzie to pierwsza z serii gier, które będą skierowane dla starszej młodzieży i dorosłych.

Piekara zapowiada, że gracze mogą spodziewać się tytułu wyjątkowego:

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”#cc2854″ class=”” size=”18″] W świecie, w którym „ludzie widzieli już wszystko” chcemy im pokazać: nie, tego jeszcze nie widzieliście. Chcemy im powiedzieć: zaprowadzimy was do miejsc, w których przeżyjecie unikalne przygody i w którym spotkacie ludzi, o których na dobre czy na złe, będziecie myśleli jako o wrogach albo przyjaciołach z krwi i kości. Chcemy was zabrać nie tylko na przygodową karuzelę, ale również na emocjonalny rollercoaster. I jeśli zejdziecie z niego uczuciowo obolali i poharatani, to pamiętajcie: właśnie o to nam chodziło! [/perfectpullquote]

W planach studia The Dust jest stworzenie całego cyklu gier – grupą docelową jest starsza młodzież oraz gracze dorośli.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”#cc2854″ class=”” size=”18″] Ze względu na skalę przedsięwzięcia grę chcemy zrealizować w ciągu kilku najbliższych lat. Obecnie dopracowujemy koncepcję całej produkcji i kończymy budowę dedykowanego zespołu, w ramach którego zatrudnimy kolejnych doświadczonych specjalistów m.in. programistów i grafików 3D. [/perfectpullquote]

Jacek Piekara jest jednym z najpopularniejszych pisarzy fantasy w Polsce, znanym przede wszystkim jako autor tzw. Cyklu Inkwizytorskiego. Stworzone przez niego postaci, historie i dialogi staną się kanwą gier, które wyprodukuje studio The Dust. Cykl przedstawia przygody inkwizytora Mordimera Madderdina osadzone w alternatywnej, fikcyjnej wersji renesansowej Europy. Akcja powieści toczy się piętnaście wieków po tym jak Jezus Chrystus zstąpił z krzyża, ukarał swoich prześladowców i objął władzę w Imperium Rzymskim. Pisarz planuje wydanie dalszych książek w ramach cyklu – obecnie obejmuje on 12 tomów.

Rozmowy z Jackiem Piekarą rozpoczęły się w ubiegłym roku i zakończyły podpisaniem listu intencyjnego 4 grudnia 2018 r. Umowa została zawarta 25 marca 2019 r., zapewnia obu stronom rynkowe standardy współpracy i przewiduje aktywny udział pisarza w pracach nad kreacją gry. Szczegóły są owiane tajemnicą – The Dust i Jacek Piekara zdradzą więcej informacji podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbędzie się w pierwszej połowie czerwca w Warszawie.


Źródło: Informacja prasowa

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.