„Gormenghast” – nowy projekt od Neila Gaimana trafi na szklane ekrany

0
Słynny pisarz fantastyki, Neil Gaiman, podejmuje się kolejnego, telewizyjnego projektu.

Po pracy jako showrunner przy Good Omens oraz producent wykonawczy przy American Gods, autor angażuje się w następny serial, który, tym razem, nie będzie oparty na jego własnej twórczości.

Gormenghast to dramat w klimacie fantasy, będący adaptacją serii książek autorstwa Mervyn Peake, którego produkcji podjęło się Showtime.

Przy serialu ma pracować nie tylko Gaiman, ale także scenarzysta Doktora Who, Toby Whithouse, zajmujący pozycję showrunnera, oraz Akiva Goldsmith, uczestniczący w tworzeniu Star Trek: Picard.

Tytułowy Gormenghast to zamek, gdzie rodzi się Tytus Groan – główny bohater powieści. Gotycki labirynt pobudza wyobraźnię, a czytelnik obserwuje dojrzewanie protagonisty zastanawiając się, czy młody hrabia będzie dość silny, aby zerwać z absurdalnymi obyczajami, przestrzeganymi przez ludzi zamieszkujących budowlę.

Warto wspomnieć, że książki zostały wcześniej zaadaptowane na szklany ekran przez BBC, w 2000 roku, a seria została przetłumaczona na 30 różnych języków, jednocześnie stając się klasyką gatunku.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.