Gillian Anderson w roli Eleanor Roosevelt!

Showtime wybrało odtwórczynię jednej z głównych ról – Eleanor Roosevelt – w nadchodzącej produkcji The First Lady.

W kobietę wcieli się laureatka Złotego Globu i nagrody Emmy – Gillian Anderson, którą możecie kojarzyć z roli Scully w Z Archiwum X, Margaret Thatcher w The Crown czy Jean Milburn w Sex Education.

Gillian Anderson to aktorka o szerokim wachlarzu i wybitnym talencie – jest idealnym wyborem, by uzupełnić potężne trio, które wcieli się w te ikoniczne kobiety.

– czytamy w oświadczeniu.

The First Lady skupi się na kilku postaciach Pierwszych Dam Stanów Zjednoczonych.

Serial będzie rozgrywał się we wschodnim skrzydle Białego Domu, gdzie wiele zmieniających świat decyzji było ukrywanych przed światłem dziennym, a dokonywanych przez charyzmatyczne Pierwsze Damy. Produkcja ma zajrzeć do prywatnego i politycznego życia ikonicznych kobiet.

Pierwszy sezon pokaże Eleanor Roosevelt, Betty Ford, w którą wcieli się Michelle Pfeiffer, oraz Michelle Obama, którą sportretuje laureatka Oscara – Viola Davis. Wcześniej jednak w tej roli zobaczymy Jayme Lawson, która ma pokazać życie młodej Michelle i jej czasy studenckie.

Nie podano jeszcze daty premiery The First Lady.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu