Stolica magii i czarostwa otwiera przed Wami podwoje – fragment książki „Wiedźmy Kijowa”

wiedźmy kijowa
Wiedźmy Kijowa, Miecz i Krzyż

– dajcie się porwać w niezwykłą podróż…

Kijów ze swoimi czterema wzgórzami w centrum od zawsze był najważniejszym punktem słowiańskiego czarostwa. Wiara w magię jest głęboko zakorzeniona w ukraińskiej mentalności, a co trzecia kobieta w tym mieście ma praktykującą wiedźmę, szamana lub znachora wśród swoich bliskich lub przodków. Kijów to nie tylko stolica Kościoła prawosławnego. To także stolica magii.

w doprawdy barwnym towarzystwie!

Masza, nieśmiała i inteligentna studentka historii, która nadal mieszka z rodzicami i zaczytuje się w Mistrzu i Małgorzacie. Dasza, ekscentryczna piosenkarka z nocnego klubu, żywiołowa i nieco naiwna artystka, którą mało co dziwi, a prawie wszystko cieszy. Katia, bizneswoman z sukcesami, zimna, samotna i w głębi serca przepełniona pragnieniem miłości.

Trzy młode mieszkanki współczesnego Kijowa spotykają się po raz pierwszy niby przypadkiem, w chwili śmierci prawdziwej wiedźmy. Niespodziewanie przejmują jej moce. To odmienia życie każdej z nich. Zaczynają się czary i loty na miotłach ponad kopułami kijowskich cerkwi. Gorąca krew buzuje w żyłach, a kudłaty jegomość o podejrzanej proweniencji bije przed nimi pokłony, szczerząc się pod czarnym nosem.

Wiedźmy Kijowa muszą poznać siebie. I uratować swoje miasto.

W stolicy czarostwa dochodzi do rytualnych mordów, a podejrzenie pada na ojca Maszy. Koniec żartów – trzeba interweniować. Do Kijowa powrócił prawdziwy demon i tylko trzy początkujące wiedźmy są w stanie uchronić miasto przed klątwą oraz kolejnym morderstwem. Rozpoczyna się śledztwo, którego wyniki onieśmielą każdego.

Wiedźmy Kijowa są jak alternatywny przewodnik, w którym opisy prawdziwego miasta osnuwa nić niesamowitości. Łada Łuzina kusi czytelników drobiazgowym portretem współczesnego i historycznego Kijowa, gdzie świat rzeczywisty jest ledwo odróżnialny od świata czarów.

Wydawnictwo Insignis przedstawia pierwszy tom cyklu, który w Ukrainie odniósł spektakularny sukces i zapewnił popularność stojącej za nim autorce. Magia Kijowa jest bardziej dosłowna niż kiedykolwiek. I w zasięgu każdego, kto odważy się otworzyć karty tej powieści…

O Autorce:

Łada Łuzina urodziła się w 1972 roku w Kijowie.

Po ukończeniu nauki w architektonicznej szkole zawodowej pracowała jako konserwator w wydziale zabytków architektury w Kijowie. Studiowała w Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Teatru, Kina i Telewizji, co umożliwiło jej pracę krytyka teatralnego dla gazety „Bulwar Gordona”.

Pod koniec lat 90. otrzymała nie tylko wyróżnienie dla najlepszej ukraińskiej dziennikarki, ale także

zwróciła na siebie oczy całego kraju jako skandalistka. Przez rok produkowała swoją własną audycję dla kanału pierwszego ukraińskiej telewizji, zanim – po długiej chorobie – przerwała karierę dziennikarską, by stać się najpopularniejszą pisarką Ukrainy (otrzymała nagrodę „Złoty Feniks” dla najlepszej pisarki). Jej studia nad magią, religią i historią Kijowa wpłynęły zarówno na twórczość literacką, jak i na autorską kolumnę prasową „Seks w wielkim mieście Kijowie”. Okrzyknięta przez prasę ukraińską jedną z najpiękniejszych kobiet w Ukrainie, Łada Łuzina mieszka w Kijowie.

Fragment książki Wiedźmy Kijowa tom 1.:

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu