Filmowa adaptacja kultowej „Podpalaczki” Stephena Kinga coraz bliżej!

0
Jak donosi serwis Movieweb, ekranizacja powieści Stephena Kinga, za którą odpowiedzialne będą  amerykańskie studia Blumhouse oraz Universal, jest coraz bliżej – zarówno zdjęcia jak i cały proces nagrywania, mają ruszyć jeszcze w tym roku. Za scenariusz odpowiedzialny jest Scott Teems (The Quarry), reżyserią zaś zajmie się Keith Thomas (The Vigil).

W jednym z wywiadów, Teems, zapytany został o aktualny stan pracy nad filmową adaptacją Podpalaczki. Jak sam stwierdził, filmowa adaptacja tejże powieści, od zawsze była ważnym celem dla wcześniej wspomnianych wydawców oraz, że dołożą oni wszelkich starań, aby mimo przeciwności losu, z którymi aktualnie boryka się cały świat – nie wpłynęły one znacząco na proces powstawania tegoż projektu.

Fabuła Podpalaczki skupia się wokół Charlene „Charlie” McGee, która wskutek tajemniczych, rządowych eksperymentów przeprowadzanych na jej rodzicach, posiadła umiejętność m.in pirokinezy – wzniecania ognia przy pomocy umysłu. Teraz, ona sama stała się głównym celem organów rządzących, które chcą wykorzystać jej potężne i unikalne zdolności jako własną broń.

Do tej pory nie ujawniono jeszcze jakichkolwiek informacji odnośnie castingu do poszczególnych ról, oraz przybliżonej daty premiery filmu.