EA SPORTS™ F1® 23 – znamy datę premiery

Firma Electronic Arts Inc. ogłosiła dzisiaj, że EA SPORTS™ F1® 23, oficjalna gra Mistrzostw świata Formuły 1, zadebiutuje już 16 czerwca. Tegoroczna edycja oznacza powrót trybu fabularnego Braking Point. W F1® 23 znajdą się wszystkie zespoły, kierowcy i trasy sezonu 2023, w tym wyczekiwane Grand Prix w Las Vegas oraz Losail International Circuit w Katarze.

Gra 16 czerwca zadebiutuje na platformach PlayStaion®5, Xbox Series X|S i PC przez EA App, Epic Games Store i Steam. Niestety nie znaleźliśmy potwierdzonej informacji dotyczącej premiery gry na konsole starszej generacji.

F1® 23 powraca z Trybem fabularnym Braking Point z nowym rozdziałem, śledząc rozwój kariery aspirującego kierowcy – Aidena Jacksona i głównego bohatera – Devona Butlera, którzy teraz stają ramie w ramie w zespole Konnersport Racing Team, początkującej organizacji z nadzieją na sukces w starciu z autentycznymi zespołami i kierowcami F1®.

Do gry zostanie też wprowadzony tryb F1® World stanowiący zupełnie nowe doświadczenie, z zawartością inspirowaną wydarzeniami z prawdziwego świata. F1® World pomoże wprowadzić graczy w skomplikowany świat Formuły 1®, oferując różne tryby gry, w tym Time Trial i Grand Prix, umożliwiając zupełnie nowe sposoby na rozgrywkę.

System prowadzenia w F1® 23 został poprawiony w stosunku do poprzedniego sezonu, pozwalając na bardziej przewidywalne zachowania. Nowa fizyka pojazdów pozwala bolidom na większą kontrolę podczas hamowania, przyśpieszania i wchodzenia w zakręty. Razem z tymi poprawkami, technologia Precision Drive™ pozwoli graczom grającym na padzie uzyskać większą kontrolę i pewność siebie w najbardziej newralgicznych momentach wyścigu.

W odpowiedzi na potrzeby fanów, swój debiut zalicza wyścig na 35% dystansu, oferując kompromis pomiędzy wcześniej dostępnymi opcjami krótkich i długich wyścigów. Co więcej, czerwona flaga doda nowego, strategicznego wymiaru F1® 23, a umiejętność szybkiej reakcji może mieć wpływ na przebieg wyścigu, tak na korzyść, jak i niekorzyść kierowców.

Zobaczcie trailer do F1® 23:

Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Popularne w tym tygodniu