„Dziedzictwo Usherów” Robert McCammon – zapowiedź książki

Czas na kolejną powieść od Roberta McCammona, tym razem Wydawnictwo Vesper zaprezentuje Dziedzictwo Usherów. Premiera pozycji w lipcu tego roku.

dziedzictwo usherówUsherowie są jedną z najpotężniejszych rodzin w Stanach Zjednoczonych. Gigantycznej fortuny dorobili się na produkcji i handlu bronią. Dzięki ogromnemu majątkowi protoplasta rodu mógł wznieść w sercu Karoliny Północnej, nad jeziorem w środku lasu, w cieniu góry Briartop olbrzymią siedzibę zwaną Twierdzą. Kolejne pokolenia rozbudowywały rezydencję w sposób przypadkowy, przez co obecnie budowla w wielu miejscach kruszy się i zapada. Opuszczona, monumentalna, niedokończona budzi jedynie trwogę, i to nie tylko okolicznych mieszkańców. Wiążą się z nią też niepokojące opowieści o na wpół mitycznym Dyniowatym oraz Żarłocznym Bebechu, olbrzymiej czarnej panterze, którzy porywają nocą nieostrożne dzieci z okolicznych miejscowości…

Reporterka Raven Dunstan prowadzi śledztwo na temat tajemniczych zaginięć dzieci w okolicy góry Briartop. Podczas swoich poszukiwań poznaje obdarzonego niezwykłym darem New, nastolatka, którego brat był ostatnią ofiarą Dyniowatego, oraz żyjącego pośród ruin na szczycie nawiedzonej góry bezdomnego, tajemniczego Króla Góry. Nieprzypadkowo też poznaje młodszego potomka rodu Usherów, Rixa, z którym wpadają na trop tajemnic kryjących się głęboko w trzewiach posępnej Twierdzy i odkrywają mroczną prawdę na temat przerażającego dziedzictwa rodu Usherów…

Porywająca, wartka powieść Dziedzictwo Usherów Roberta McCammona to swoisty hołd złożony Edgarowi Allanowi Poe i jego najbardziej gotycka powieść w dorobku (Magiczne lata, Zew nocnego ptaka, Łabędzi śpiew).

Autor: Robert McCammon

Tłumaczenie: Adam Robert Winnicki

Okładka: Maciej Kamuda

Wydawnictwo: Vesper

format: 140×205 mm

stron: 552

oprawa: twarda

ISBN: 978-83-7731-458-6

EAN: 9788377314586

cena detal. 74,90 zł

Więcej informacji TUTAJ

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu