„Dragon Ball Super: Super Hero” pełne efektów w Cinema City

Końcówka wakacji w Cinema City będzie pełna kinowych hitów.

Od 19 sierpnia możemy oglądać superprzebój Dragon Ball Super: Super Hero, również w formacie 4DX. Tego dnia na ekrany kin wchodzi również francuski dramat Notre-Dame płonie, amerykańska produkcja oparta na bestsellerowej powieści Gdzie śpiewają raki, polski kryminał Wrobiony oraz familijna animacja Pies w rozmiarze XXL. Dodatkowo, już 24 sierpnia w Cinema City After 4. Bez siebie nie przetrwamy.

Dragon Ball Super: Super Hero w reżyserii Tetsuro Kodama, powstał z udziałem twórcy oryginalnego komiksu – Akiry Toriyamy. Mistrz mangi odpowiadał za scenariusz i stworzenie nowych postaci. W produkcji Armia Czerwonej Wstęgi została pokonana przez Son Goku. Jej spadkobiercy stworzyli Najwyższych Androidów – Gammę 1 i Gammę 2, którzy nazwali się „Super Herosami”, a następnie zaatakowali Piccolo i Gohana. Historia pełna zwrotów akcji może zakończyć się prawdziwą katastrofą. Film będzie pokazywany również w formacie 4DX.

Sala 4DX to miejsce, w którym filmowa fikcja dosłownie staje się rzeczywistością. Dzięki ruchomym fotelom i zaawansowanym rozwiązaniom środowiskowym (ruch, światło, zapach, woda, wiatr, bańki) oferuje absolutne, pełne efektów specjalnych przeżycie, w których widz staje się częścią filmu. Czas na wyzwania, Super Herosie!

Zrealizowany z niezwykłym rozmachem Notre-Dame płonie w reżyserii Jean-Jacques’a Annaud to wstrząsająca prawdziwa historia walki o ocalenie świętego miejsca Europy oraz bezcennych relikwii chrześcijaństwa. Film przypomina zdarzenia z 15 kwietnia 2019 roku, kiedy to świat obiegła wiadomość: paryska katedra Notre-Dame płonie! Warunki akcji ratunkowej są niezwykle trudne, czas ucieka, a sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna. Cały świat wstrzymuje oddech obserwując zmagania strażaków. Wokół katedry gromadzą się tysiące wiernych, by modlitwą wesprzeć bohaterów.

Kolejną premierą jest wyczekiwany przez miłośników książek film Gdzie śpiewają raki. Jest to dramat oparty na bestsellerowej powieści Delli Owens, w reżyserii Olivii Newman. Historia opowiada o Kyi, która została porzucona przez rodzinę i samotnie dorastała na niebezpiecznych bagnach Karoliny Północnej. O dziewczynce krąży wiele krzywdzących plotek, w rzeczywistości jest ona bardzo wrażliwa i inteligenta. Kiedy Kya zaczyna otwierać się na świat, zostaje oskarżona o morderstwo.

Zagadkowa śmierć, zaginione XVII-wieczne arcydzieło i intryga z fortuną w tle – wszystko to, w polskim kryminale Wrobiony, w reżyserii Piotra Śmigasiewicza. Film opowiadający o Dominiku (Piotr Adamczyk), wybitnym badaczu historii, który wyrusza w podróż, aby zebrać materiał naukowy na temat ostatnich lat życia barokowego artysty Caravaggia. Ekscytująca początkowo przygoda zamieni się w niebezpieczne śledztwo.

Dzięki Pies w rozmiarze XXL na pewno wzruszymy się i poznamy siłę oddania i przyjaźni. Marmaduke to pies kanapowy, który wyrósł na zwierzaka wykraczającego rozmiary kanapy. Jest to duży pies o ogromnym sercu, który swoich opiekunów kocha najmocniej na świecie. Pewnego dnia seria jego wygłupów trafia do Internetu, a on w błyskawicznym tempie staje się sławny. Jak zakończy się to dla rodziny, czy odnajdą się w nowej sytuacji, a główny bohater uwierzy w siebie?

Nietypowo, bo już 24 sierpnia wypada wielka premiera wyczekiwanego After 4. Bez siebie nie przetrwamy. Jest to wielki finał najbardziej burzliwego romansu współczesnego kina. Związek Tessy i Hardina przeszedł tyle prób, że wydaje się trwalszy niż kiedykolwiek. Jednak, gdy na jaw wychodzą rodzinne tajemnice obojga kochanków, okazuje się, że najtrudniejsze przed nimi. Dwa dni później, tj. 26 sierpnia, odbędzie się maraton, podczas, którego zostaną pokazane wszystkie filmy serii, w tym najnowsza czwarta.

Ponadto w ten weekend w wybranych kinach będziemy mieć okazję zobaczyć premierę filmów Cicha ziemia, Wulkan miłości, Greckie wakacje oraz Ninjababy.

Informacje o repertuarze dostępne są na www.cinema-city.pl.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu