„Diuna” – ostatni zwiastun przed wyczekiwaną premierą

Diuna w reżyserii Denisa Villeneuve to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier kinowych tego roku. W sieci opublikowano właśnie nowy, ponoć ostatni, zwiastun.

Tytułowa Diuna, zwana także Arrakis, to planeta pustynna, nieprzyjazna ludziom, ale cenna z powodu ogromnych zasobów drogiej przyprawy zwanej melanżem. Na mocy rozkazu Imperatora, władzę nad tym terenem przejąć ma ród Atrydów. Na miejscu okazuje się, że wysokie temperatury i ogromne, niebezpieczne czerwie żerujące na pustyni to nie jedyny problem, z którym będą musieli zmierzyć się nowi panujący. Fabuła oparta została na powieści Franka Herberta pod tym samym tytułem.

Na ekranie zobaczymy, m.in. Timothéego Chalameta, Rebeccę Ferguson, Oscara Isaaca, Jasona Momoę, Stellana Skarsgårda. Krytycy oraz widzowie z kilkudziesięciu krajów, w których film jest już wyświetlany, oceniają go wysoko. Już niebawem będziemy mieć możliwość ocenić, czy to obraz godny porównania do Gwiezdnych Wojen czy Władcy Pierścieni.

Premiera Diuny 22 października. Wybieracie się do kina?

Klaudia Ciurka
Klaudia Ciurkahttps://moje-czytadla.blogspot.com/
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu