„DIEGO” Asifa Kapadii w cyklu Mistrzowie Kina Mastercard już 8 i 15 lipca w wybranych kinach sieci Multikino

0
Przedpremiera w cyklu Mistrzowie Kina Mastercard! Finał niezwykłej trylogii nagrodzonego Oscarem reżysera filmów „Amy” i „Senna” – ostatnia część fascynującej opowieści o ikonach popkultury, sławie i fatum, która porwała publiczność festiwalu filmowego w Cannes.

DIEGO pokażemy w Multikinie jeszcze przed oficjalną polską premierą: już 8 i 15 lipca o godz. 19:30. Każdy z pokazów zostanie poprzedzony premierowym odcinkiem programu Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza, redaktora naczelnego portalu Filmweb.pl.

„Diego” to historia młodego, niezwykle utalentowanego chłopaka, który zostaje ściągnięty do włoskiego klubu Napoli i trafia w sam środek neapolitańskiego kotła: mafijnych rozgrywek, sukcesów, uwielbienia i skandali. Jego geniusz i charyzma wkrótce robią z Napoli najlepszą drużynę świata. W mieście, w którym piłka to religia, Maradona staje się świętym. Na boisku dokonuje cudów, ale gdy gasną światła, wszystko wymyka się spod kontroli. Diego nie potrafi udźwignąć swojej sławy, a miasto, które zrobiło z niego boga, z dnia na dzień staje się jego przekleństwem.

Jak zauważa Fionnuala Halligan ze „Screen Daily”, „twórczy zamysł Kapadii wznosi się znacznie wyżej od próby przedstawienia kariery najlepszego piłkarza na świecie. Diego to przede wszystkim głęboka i wzruszająca opowieść o człowieku, który kryje się za mitem”. Philip De Semlyen z „Time Out” ocenia, że film jest „hipnotyzujący jak talent Diego i porywający jak jego życie”, a Anne Thompson z „IndieWire” obwołuje go „najlepszym filmem dokumentalnym roku”.

Zobacz „DIEGO” przedpremierowo w cyklu Mistrzowie Kina Mastercard! Film pokażemy 8 i 15 lipca o godzinie 19:30 w następujących kinach sieci Multikino: Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Gdańsk, Poznań Malta, Szczecin, Wrocław Pasaż, Rzeszów, Olsztyn, Sopot, Łódź, Pruszków, Lublin, Kraków, Katowice, Bydgoszcz, Kielce.

Cykl „Mistrzowie Kina Mastercard” to ambitne, festiwalowe kino, ważne i nagradzane filmy, które skłaniają do dyskusji. Każda z projekcji poprzedzona jest premierowym odcinkiem autorskiego programu Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza wyświetlanym na wielkim ekranie.

Kolejnym filmem prezentowanym w ramach Cyklu będzie Oscarowy „Green Book” Petera Farrelly’ego – 22 i 29 lipca o godz. 19:30 w wybranych kinach sieci Multikino.

Bilety na filmy z cyklu „Mistrzowie Kina Mastercard” można nabyć w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl. Cena biletu będzie zgodna z cennikiem obowiązującym w danym mieście.
***
„DIEGO”

„Diego Maradona”

Reżyseria: Asif Kapadia

Montaż: Chris King

Muzyka: Antonio Pinto

Produkcja: Wielka Brytania 2019

Dystrybutor w Polsce: M2Films

Czas trwania: 130 min.