Detektyw John Blacksad na tropie. Premiera „Blacksad: Under The Skin”

0
Dziś debiutuje gra detektywistyczna Blacksad: Under The Skin. Czy głównemu bohaterowi, detektywowi Blacksadowi, uda się rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa i zniknięcia? Gra oparta na serii popularnych komiksów ukazuje się na wszystkie najpopularniejsze platformy – PC/Mac, Playstation 4 oraz Xbox One. Wersja na konsolę Nintendo Switch pojawi się 28 listopada.

Blacksad: Under The Skin to narracyjna gra przygodowa osadzona w unikatowym świecie komiksów o tym samym tytule. Gracze wcielają się w postać detektywa Johna Blacksada, by poprowadzić śledztwo, odkryć zagadkę oraz wszystkie aspekty osobowości głównego bohatera. To od ich wyborów będzie zależeć, jak rozwiną się relacje między postaciami oraz charakter samego Blacksada. Dochodzenie, pogoń za wskazówkami, bójki, przesłuchania świadków… Zdaj się na swój instynkt i przeniknij do skorumpowanego świata boksu.

Blacksad: Under The Skin zwiastun premierowy:

https://www.youtube.com/watch?v=1v800yY4Tzo&mc_cid=bd183c65be&mc_eid=8718217ccb

Nowy Jork, początek lat 50. Światem boksu wstrząsa tajemnicze morderstwo i zaginięcie… Rozwiązania zagadki podejmuje się prywatny detektyw, John Blacksad. Ryzykowne śledztwo zawiedzie bohatera w niebezpieczne i niezgłębione zakamarki nowojorskiego półswiatka.

Detektyw John Blacksad na tropie. Premiera "Blacksad: Under The Skin"

Cechy gry

ETAPY DOCHODZENIA. Wraz z rozwojem historii gracze będą odkrywać różne miejsca w grze, aby znaleźć poszlaki i przepytać potencjalnych świadków. Badanie terenu może być realizowane w kolejności wybranej przez graczy, a sekwencja zmieni się w zależności od ich podejścia i podjętych wyborów.

KOCIE ZMYSŁY. Ponieważ Blacksad jest kotem, posiada wyostrzone zmysły, które pomagają mu w trakcie poszukiwań. Może wykorzystać swój wzrok, powonienie oraz słuch, by dokonać dokładniejszej analizy niektórych sytuacji. Dzięki temu gracze będą mogli poznać dodatkowe, wcześniej niedostępne szczegóły.

DEDUKCJA. Blacksad musi dokonać analizy zebranych wskazówek i wyciągać na ich podstawie wnioski. System dedukcji pozwala graczom łączyć zebrane elementy, żeby wysnuć nowe teorie i podjąć świeże tropy. Jeśli wybrane wskazówki pasują do siebie, Blacksad wyciągnie odpowiednie wnioski.

SEKWENCJE QUICK TIME EVENT. Quick Time Eventy mogą być związane z różnymi wątkami i muszą być ukończone zgodnie z kolejnością, żeby poczynić postępy w grze.

ROZBUDOWANE DIALOGI. Sceny z dialogami dają graczom możliwość skierowania rozmowy na różne tory. Gracze muszą wybrać odpowiedzi, które według nich będą najkorzystniejsze dla śledztwa. Wybory będą miały wpływ zarówno na rozwój postaci Blacksada oraz jego relacji z innymi, jak i na pojawiające się wskazówki w przyszłości.

SZEŚĆ RÓŻNYCH ZAKOŃCZEŃ. Na graczy czeka sześć różnych zakończeń, zależnie od wybranych opcji dialogowych, postępów w śledztwie i dokonanych wyborów moralnych gra skończy się inaczej.

Niesamowita atmosfera noir, antropomorficzne postaci i wspaniała komiksowa grafika zapewni graczom pełną napięcia i emocji przygodę rodem z najlepszych kryminałów. Gra w oryginalnej wersji językowej na platformy PC/Mac, PlayStation 4 oraz Xbox One jest dostępna od 14 listopada br. Premiera tytułu na Nintendo Switch odbędzie się 28 listopada br.