Denzel Washington bez litości w IMAX i 4DX w Cinema City

Wrzesień w kinach rozpoczyna się najnowszym thrillerem z Denzelem Washingtonem Bez litości 3. Ostatni rozdział, który pokazywany będzie też w formatach IMAX i 4DX. Premierę 1 września będzie miała też ekranizacja bestsellerowej powieści Jakuba Szamałka Ukryta sieć z Magdaleną Koleśnik i Andrzejem Sewerynem w rolach głównych. Tym dwóm emocjonującym thrillerom towarzyszyć będą premiery filmów Raport Pileckiego, Cicha Dziewczyna i Sekrety mojego taty, pokazywane w wybranych kinach Cinema City.

Od 2 do 4 września najmłodsi zobaczą przedpremierowo familijny film Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy, opowieść o chodzącym własnymi ścieżkami kocie Mru, psie Rambo, dziesięciolatce i jej szalonej sąsiadce, którzy wyruszą na wspólną wyprawę pełną zabawy. Film będzie można obejrzeć w ramach Oferty Rodzinnej sieci, w której rodzice płacą za bilety tyle co dzieci.

W filmie Bez litości 3. Ostatni rozdział dwukrotny zdobywca Oscara Denzel Washington po raz kolejny wciela się w postać byłego żołnierza sił specjalnych. Od czasu porzucenia życia jako płatny zabójca pracujący na zlecenie rządu bohater próbuje pogodzić się z przerażającymi rzeczami, które robił w przeszłości. Ukojenie znajduje w wymierzaniu sprawiedliwości w imieniu potrzebujących. Będąc w południowych Włoszech odkrywa, że jego nowi przyjaciele są pod kontrolą lokalnych bossów mafijnych. Gdy wydarzenia przybierają zły obrót, staje się obrońcą przyjaciół, podejmując walkę z mafią. Washingtonowi na ekranie partnerują m. in. Dakota Fanning i David Denman.

Ukryta sieć, znana powieść Jakuba Szamałka, doczekała się ekranizacji pod tym samym tytułem w reżyserii Piotra Adamskiego. Film z Magdaleną Koleśnik, Andrzejem Sewerynem i Piotrem Trojanem jest trzymającą w napięciu historią, w której młoda dziennikarka prowadzi śledztwo, mogące wstrząsnąć nie tylko jej rodziną, ale całym krajem. Uważa, że to co służby kwalifikują jako nieszczęśliwy wypadek, w rzeczywistości było precyzyjnie zaplanowaną zbrodnią.

Raport Pileckiego – historia bohatera drugiej wojny światowej rotmistrza Witolda Pileckiego, który po zakończeniu działań zbrojnych próbował przeciwstawiać się narzuconej Polsce sowieckiej dominacji. W jego życiorysie niezwykle dramatycznie widać heroiczną, chwilami beznadziejną walkę z dwoma bezwzględnymi totalitaryzmami XX wieku – niemieckim i sowieckim. W filmie wystąpią Przemysław Wyszyński, Paulina Chapko, Mariusz Jakus i Antoni Pawlicki, a za reżyserię odpowiada Krzysztof Łukaszewicz.

Cicha dziewczyna, to kameralny irlandzki dramat o 9-letniej Cáit, która mieszka w wielodzietnej, ubogiej rodzinie. Po tym jak jej matka kolejny raz zachodzi w ciążę, dziewczynka trafia do swoich krewnych na wsi. Dotąd zamknięta, nieco przygaszona Cáit zaczyna otwierać się na świat i zgłębiać tajemnice nowego domu. Nagrodzony na Berlinale film w niezwykły sposób kreuje atmosferę, znakomicie operuje niedopowiedzeniem i hipnotyzuje pracą kamery. Jest to ciepła, przejmująca opowieść o nieoczywistych, budujących się więzach między dzieckiem i dorosłymi, a także o niewinności dzieciństwa.

We francusko-belgijskiej animacji Sekrety mojego taty zobaczymy opowieść o transformacyjnej mocy, jaką sztuka odgrywała w relacjach artysty z ojcem. Dwaj bracia dorastają w Belgii w latach 60. wiedząc, że ich tata skrywa tajemnicę, o której nie chce nikomu powiedzieć. To milczenie rzuca cień na szczęśliwe życie rodzeństwa. Chłopcy wiedzą tylko, że ich ojciec przyjechał do Belgii, kiedy miał 20 lat i tu założył rodzinę. Czują jednak, że muszą poznać problemy, z którymi ich tata zmagał się w dzieciństwie, aby móc wyrosnąć na silnych i niezależnych ludzi. Nadszedł czas, aby uwolnić się od przeszłości. Sekrety mojego taty to nie rozrachunek z historią. To film, który odtwarza decydujące momenty dzieciństwa spędzonego w cieniu Holokaustu oraz podróży z Belgii do Ziemi Obiecanej – wypełnione zarówno tragizmem, jak i radosnymi chwilami. To autobiograficzna opowieść słynnego izraelskiego pisarza i rysownika, Michela Kichki, który jest synem mężczyzny, który jako jedyny ocalał ze swojej rodziny.

Repertuar i bilety dostępne są na stronie www.cinema-city.pl .

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu