Christie Golden odwiedzi Pyrkon

0
Christie Golden odwiedzi Pyrkon! Spotkanie z pisarką fantasy i science fiction w Bloku Literackim poprowadzi Dominika Repeczko.

Znana wszystkim wielbicielom fantastyki i wielu graczom Christie Golden, autorka ponad 50 powieści, opowiadań czy komiksów fantasy, horror i science fiction, przyjeżdża do Polski! Amerykańska pisarka odwiedzi tegoroczną, już XIX, edycję Pyrkonu, która odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 26–28 kwietnia.

Christie Golden – wspaniała kreatorka światów, wchłonięta przez multiwersum fantazji. Napisała ponad pół setki powieści, tworzy opowiadania oraz komiksy fantasy, horror i science fiction, ale też materiały filmowe. Najbardziej znana z nowelizacji fabuł rozgrywających się w światach gier, seriali i filmów, takich jak „World of Warcraft”, min. „World of Warcraft: Arthas. Przebudzenie króla Lisza” oraz „Narodziny hordy. World of WarCraft”; „Assassin’s Creed”, np. „Herezja. Assassin’s Creed” „Assassins’s Creed”, czyli zaadoptowana na powieść fabuła filmu z 2016 roku; „Star Wars” oraz „Star Trek”, „Ravenloft”, a także „Starcraft”. Książki Golden zdobyły liczne nagrody literackie i znajdują się na liście bestsellerów (np. „World of Warcraft: Arthas. Przebudzenie króla Lisza” giganta gier Blizzard, pierwszy złoty bestseller „New York Timesa”).

Pyrkon to literalnie fantastyczne miejsce spotkań – z fanami fantastyki, producentami, wystawcami i przede wszystkim twórcami. Nie lada gratką dla czytelników, graczy, ale i tłumaczy będzie z pewnością możliwość poznania i posłuchania gościa specjalnego Pyrkonu – właśnie Christie Golden, bestsellerowej i wielokrotnie nagradzanej pisarki.

„Q&A” z autorką m.in. „World of Warcraft: Ciszy przed burzą” odbędzie się drugiego dnia festiwalu, 27 kwietnia, o godz. 16.30 w Sali Literackiej 2 (wydarzenie w języku angielskim). Rozmowę poprowadzi Dominika Repeczko – redaktorka, agentka literacka, ale przede wszystkim znamienita tłumaczka wielu książek (ponad 50 pozycji!), znana głównie z tłumaczeń bestsellerowej serii Janet Evanovich o Stephanie Plum i książek ze świata World of Warcraft. m.in. „World of Warcraft: Przez Mroczny Portal” czy „World of Warcraft: Fale ciemności”; i „Mass Effect”. Kocha literaturę i wierzy w zdolnych młodych twórców. Chętnie udzieli wskazówek przyszłym pisarzom, a także podpowie, jak ustrzec się błędów w tłumaczeniach.

Podczas spotkania będzie można zapytać o tajniki warsztatu pisarskiego, ale też o pracę nad przekładem. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie!

Głodnych słuchania Christie Golden może też zainteresować ciekawy panel „War… War never changes?”, w którym prócz tej pisarki wezmą również udział Angus Watson, Ben Kane i Brian McClellan, a poprowadzi go Bartłomiej „Chronos” Zarzycki. Rozmowa dedykowana przerozmaitym tropom i chwytom przydatnym w pisaniu o każdej historii wojennej (walki na pięści, włócznie, miecze, lasery i cała reszta ustrojstwa) odbędzie się na Pyrkonie dzień wcześniej, w piątek 26 kwietnia, o godz. 19. Wydarzenie zaplanowano transmitować na olbrzymim ekranie, będzie więc dostępne dla większej liczby chętnych.


Źródło: nota prasowa