„Castle Rock” na DVD

Serial Castle Rock to epicka saga mroku i światła, która zabiera widzów w podróż do mrożącego krew w żyłach świata stworzonego przez autora bestsellerów Stephena Kinga. Drugi sezon produkcji, w której główne role zagrali Tim Robbins, Lizzy Caplan i Paul Sparks właśnie zadebiutował na DVD.

W drugim sezonie psychologicznego serialu grozy, rozgrywającego się w multiwersum Stephena Kinga, powracamy do miasteczka Castle Rock w Maine. To właśnie tam toczy się akcja powieści Cujo, To i Sklepik z marzeniami. Liczne odniesienia do tajemniczego miasteczka odnajdujemy w również opowiadaniach Ciało, Rita i Skazani na Shawshank. Utrzymany w konwencji horroru psychologicznego serial Castle Rock jest thrillerem, który w oryginalny sposób łączy znane tematy i motywy z powieści Kinga oraz wątki pojawiające się w najbardziej kultowych i popularnych powieściach tego pisarza. Tym razem historia przybliży nam początki Annie Wilkes, znanej jako późniejsza pielęgniarka z Misery. Na kilku kilometrach kwadratowych północnoamerykańskich lasów Merrillowie walczą z rywalizującym klanem. Pojawienie się Annie oraz jej nastoletniej córki Joy i zetknięcie z rodziną Merrillów prowadzi do serii konfliktów, w których niezwykle ważną rolę pełnią wątki nadprzyrodzone.

W Castle Rock spotykają się bohaterowie i koszmary z najpopularniejszych powieści i opowiadań króla horroru Stephena Kinga, jednego z najpoczytniejszych i najczęściej ekranizowanych pisarzy w historii. Stworzony przez Sama Shawa i Dustina Thomasona serial, został wyprodukowany przez J.J. Abramsa (Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy) oraz samego Stephena Kinga.

Główne role zagrali: laureat Oscara® Tim Robbins (Skazani na Shawshank, Rzeka Tajemnic), Lizzy Caplan (Projekt: Monster), Paul Sparks (House of cards), Barkhad Abdi (Kapitan Philips), Yusra Warsama (Ostatnie dni na Marsie), Matthew Alan (Trzynaście powodów).

Pierwsze informacje o realizacji Castle Rock pojawiły się w mediach w lutym 2017 roku.  J.J. Abrams i Stephen King rozpoczęli prace nad wyjątkową produkcją, w której pojawią się bohaterowie, zdarzenia i miejsca znane z twórczości mistrza horroru.

„Castle Rock” na DVD

Praca nad tym serialem była wyjątkowym przeżyciem.

– zdradza współtwórca Castle Rock Dustin Thomason.

Otrzymaliśmy nie tylko możliwość wejścia do świata stworzonego przez jednego z najpopularniejszych pisarzy wszech czasów, ale również przywilej przedstawienia go w sposób w jaki fani twórczości Kinga jeszcze go nie widzieli. Pierwsze wzmianki o Castle Rock pojawiają się w twórczości Stephena Kinga pod koniec lat siedemdziesiątych, jednak w serialu pokazaliśmy to miasto tak jak może wyglądać w czasach współczesnych. Opustoszałe i chylące się ku upadkowi.

– dodaje scenarzysta.

Prace na planie serialu rozpoczęły się w sierpniu 2017 roku. Choć akcja Castle Rock rozgrywa się w stanie Maine, zdjęcia do produkcji realizowano w Massachusetts. Prace na planie trwały z przerwami do stycznia 2018 roku.

Premiera serialu Castle Rock miała miejsce latem 2018 roku. W Polsce serial można było oglądać w HBO. Produkcja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno widzów jak i krytyków.

MATERIAŁ DODATKOWY W WYDANIU DVD:

  • Annie Wilkes – Matka Smutku: film dokumentalny badający psychikę seryjnych morderczyń, fikcyjnych i prawdziwych.

 Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu