„Blade Runner 2049” – będzie serial od Amazona

Ponad trzy dekady fani czekali na kontynuację jednego z najsłynniejszych obrazów science fiction – Blade Runner. Gdy pojawił się Blade Runner 2049, powstało pytanie, czy to nowy początek serii. Wszystko wskazuje na to, że… tak!

Ale nie w formie kinowej. Jak donoszą źródła, Amazon Studios nosi się z zamiarem stworzenia sequela najnowszego filmu w formie serialu. Produkcja ma nosić tytuł Blade Runner 2099 i kontynuować wydarzenia z Blade Runner 2049. Co więcej, Silka Luisa zajmie się scenariuszem do projektu, a Ridley Scott zasiądzie na krześle producenta wykonawczego. Nie znamy jeszcze jednak osoby odpowiedzialnej za reżyserię.

Jeśli chodzi o fabułę Blade Runner 2099, nie ujawniono żadnych szczegółów. Na razie pojawiły się plotki, jakoby akcja serialu miała rozgrywać się pół wieku po wydarzeniach z kinowego sequela (który z kolei rozgrywał się trzy dekady po wydarzeniach z oryginału).

Przypomnijmy, że Blade Runner 2049 pojawił się w 2017 roku i został wyreżyserowany przez Denisa Villeneuve’a, a na ekranie wystąpili Ryan Goslin, Jared Leto, Harrison Ford, Dave Bautista i inni. Choć film zebrał bardzo pozytywne opinie zarówno fanów, jak i krytyków, wyniki box office nie były zachwycające. Mimo to, Adult Swim i Crunchyroll połączyły siły i wypuściły animację Blade Runner: Black Lotus, której fabuła ma miejsce w 2032 roku.

ŹródłoComingsoon
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu