Bill Pullman w poruszającym spektaklu teatralnym „Wszyscy moi synowie”

0
W pierwszy czwartek marca Multikino zaprezentuje kolejny z premierowych spektakli teatralnych: tym razem na ekranach wybranych kin sieci będzie można zobaczyć spektakl Wszyscy moi synowie na podstawie sztuki Arthura Millera. W rolach głównych Bill Pullman (Dzień niepodległości, nagrodzona w Gdyni Ukryta gra) i Sally Field (Stalowe magnolie, Forrest Gump, Pani Doubtfire, Lincoln). Spektakl zostanie zaprezentowany w ramach projektu MultiCulture Britain.

Tekst sztuki Miller oparł na prawdziwych wydarzeniach. W latach 40. XX wieku na jaw wyszły zaniedbania i malwersacje w jednej z amerykańskich firm produkujących silniki lotnicze przeznaczone do celów wojskowych. W wyniku nielegalnych działań do amerykańskiej armii trafił wadliwy sprzęt. Trzech oficerów lotnictwa zostało skazanych i zwolnionych ze służby.

To właśnie zaczerpnięte z tej sprawy wątki Miller połączył z inspiracjami Ibsenowskimi. Z jednej z najbardziej znanych sztuk Henryka Ibsena – Dzika kaczka – amerykański dramaturg zaczerpnął motyw dwóch partnerów biznesowych, z których tylko jeden ponosi konsekwencje nielegalnych i nieetycznych działań firmy; pożyczył również ideę moralnej doskonałości bohatera jako źródła jego problemów.

Bill Pullman w poruszającym spektaklu teatralnym „Wszyscy moi synowie”
@Multikino

Amerykańskie małżeństwo Kellerów poznajemy w 1947 roku. Zbudowali dom, wychowali dwóch synów i prowadzą dobrze prosperujący biznes. Spokojne życie Joego i Kate zacznie się jednak powoli rozpadać, gdy na ich drodze pojawi się tajemnicza postać z przeszłości. Na jaw wyjdzie ukrywana przez lata prawda, cena amerykańskiego snu okaże się dla bohaterów za wysoka.

W obsadzie wyreżyserowanego przez Jeremy’ego Herrina (NT Live: This House, People, Places&Things) spektaklu oprócz Sally Field i Billa Pullmana znaleźli się również, znana z roli królowej Wiktorii w serialu BBC Victoria, Jenna Coleman oraz, uwielbiany za rolę Merlina w młodzieżowej produkcji tej samej stacji pt. Merlin, Colin Morgan.

Na spektakl Wszyscy moi synowie zapraszamy już w czwartek, 5 marca o godz. 19:00 do następujących kin sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Bilety do nabycia kasach kin i na www.multikino.pl.

W sprzedaży dostępne są także bilety na kolejne spektakle. W repertuarze na najbliższe tygodnie m. in. Sen nocy letniej z Gwendoline Christie, znaną z roli Brienne z Tarthu w serialu Gra o tron (już 19 marca!); Wszystko o Ewie z Gillian Anderson w roli tytułowej oraz Bank braci Lehman w reżyserii Sama Mendesa (1917, Skyfall, Spectre, American Beauty).

Szczegóły na www.multikino.pl.