„Bielmo” – Christian Bale w zwiastunie gotyckiego horroru

Netflix opublikował w sieci zwiastun filmu Bielmo (ang. The Pale Blue Eye) – nadchodzącego gotyckiego horroru ze scenariuszem i w reżyserii Scotta Coopera, z Chrstianem Bale’m w roli głównej.

Bielmo oparto na powieści Louisa Bayarda o tym samym tytule, a produkcja skupia się na próbie rozwiązania zagadki serii morderstw, jakie miały miejsce w 1830 roku w Akademii Wojskowej. Bale wcieli się w detektywa-weterana, podejmującego się tego śledztwa, a towarzyszyć mu będzie młody kadet, który później stanie się sławnym na całym świecie autorem – Edgarem Allanem Poe.

Oprócz Bale’a, w filmie zobaczymy także takie sławy jak Gillian Anderson (Sex Education, The Crown) czy laureata Oscara, Roberta Duvalla.

Bielmo zadebiutuje na Netflixie 6 stycznia 2023 roku.

GrafikaComingsoon
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu