„Amsterdam” w IMAX

Gwiazdorski Amsterdam w IMAX, polska komedia Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle i dramat wojenny Orzeł. Ostatni patrol to najbardziej znane z premierowych tytułów, które 14 października pojawią się w Cinema City. Dodatkowo historie z dreszczykiem, czyli horrory Zaproszenie oraz Pisklę, które wprowadzają z nastrój Halloween. A dla miłośników superprodukcji Black Adam już w przedsprzedaży, także do formatów IMAX oraz 4DX.

Cinema City we wszystkich swoich kinach oraz w salach IMAX pokaże komedię sensacyjną Amsterdam. Zobaczymy Christiana Bale’a, Margot Robbie, Johna Davida Washingtona, Chrisa Rocka, Anyę Taylor-Joy oraz Zoe Saldanę w rolach bohaterów uwikłanych z niesamowitą historię z lat 30. XX wieku. Dwóch żołnierzy i sanitariuszka, trójka bliskich przyjaciół, wplatana zostaje w jedną z najbardziej szokujących i tajemniczych intryg w historii Stanów Zjednoczonych. Film w reżyserii Davida O. Russella został niezwykle wiernie dopracowany wizualnie, zachwycając bogactwem kostiumów i scenografią.

Lata 40. i lata 80. w polskiej historii – najnowsze premiery

Powrót do przeszłości pojawi się także w innych premierach połowy października. Lata 80. w Polsce, narodziny wielkich rodzimych fortun śledzić będziemy w polskiej komedii Heathcliffa Janusza Iwanowskiego Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle. W czasach, gdy w Polsce półki sklepowe świeciły pustkami, bohaterowie filmu znaleźli sposób na zarabianie ogromnych pieniędzy. Skąd wiedzieli na czym można zrobić biznes? Jak dorobili się w czasach kryzysu? Choć mogłoby się wydawać, że to był męski świat, to prawdziwą głowę do interesów miały kobiety. W rolach głównych zobaczymy plejadę polskich gwiazd Małgorzatę Kożuchowską, Agnieszkę Więdłochę, Rafała Zawieruchę, Sebastiana Stankiewicza.

Historia Polski pojawi się także w dramacie wojennym Orzeł. Ostatni patrol Jacka Bławuta. Jest rok 1940. Gdy na plażach Dunkierki trwa gorączkowa ewakuacja alianckich żołnierzy, pod powierzchnią morza sunie supernowoczesny polski okręt podwodny ORP „Orzeł”. Doskonale wyszkolona załoga ma na swoim koncie spektakularne sukcesy, w tym brawurową ucieczkę z Tallina i zatopienie niemieckiego transportowca „Rio De Janeiro”. Teraz staje przed tajemniczą i niebezpieczną misją, w trakcie której będzie musiała zmierzyć się z nie tylko z zagrożeniem w postaci min podwodnych, bomb głębinowych, wrogich okrętów i patrolujących teren samolotów, ale również z coraz bardziej napiętą atmosferą na pokładzie. To co wydarzy się w kolejnych dniach przejdzie do historii i napisze legendę najsłynniejszego z polskich okrętów. W rolach głównych wystąpią Tomasz Ziętek, Antoni Pawlicki, Tomasz Schuchardt i Mateusz Kościukiewicz.

Horrory, czyli Halloween już niedługo

Amerykański horror Zaproszenie jest historią bohaterki, która po śmierci matki robi test DNA i odkrywa zaginioną kuzynkę, o której istnieniu nie miała pojęcia. Zaproszona przez nowo poznaną rodzinę na wystawne wesele na angielskiej wsi, jest oczarowana przez seksownego arystokratę. Jednak wkrótce zostaje wciągnięta w koszmar przetrwania, gdy odkrywa pokręcone sekrety historii swojej rodziny i niepokojące intencje. Drugim tytułem będzie fińsko-szwedzki film Pisklę, niepokojące połączenie baśni i horroru o nieśmiałej nastolatce wychowanej przez apodyktyczną matkę, której marzy się życie jak z Instagrama – z perfekcyjnymi śniadaniami, wiecznie uśmiechniętymi dziećmi i fałszywym rodzinnym szczęściem. Pewnego dnia dziewczyna znajduje w lesie umierającą wronę i jej samotne jajko. Postanawia zabrać je do domu, by wykluł się z niego ptak. Jajko rośnie jednak do ogromnych rozmiarów, a bohaterka nie zdaje sobie sprawy, że za chwilę doprowadzi do narodzin potwora.

14 października w Cinema City pojawi się także najnowsza francuska komedia romantyczna Pamiętnik przelotnego romansu, o romansie, który nie powinien się zdarzyć, ale zmienia bohaterów wbrew ich początkowym planom i założeniom.

Informacje o repertuarze dostępne są na www.cinema-city.pl .

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu