Alicja i Dorotka bohaterkami nowej produkcji Netflixa

0
Tych dwóch bohaterek nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Obie to jedne z bardziej znanych dziewczęcych protagonistek pojawiających się w literaturze dziecięcej. Co by się stało, gdyby Alicja z Alicji w Krainie Czarów spotkała Dorotkę z Czarnoksiężnika z krany Oz? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć Netflix.

Platforma mierzy się ostatnio z wieloma ekranizacjami – czy to książek, czy to komisów. Teraz Netflix postanowił zabrać się za literaturę klasyczną, tę skierowaną do młodszych czytelników. Alicja i Dorotka będą bohaterami nowej produkcji platformy Dorothy and Alice.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, jak bohaterki się spotkają. Początkowo fabuła przewidywała, że protagonistką całej opowieści będzie Dorotka, którą nawiedzają koszmary senne o tym, że kraina OZ zostaje zniszczona. Dziewczynka zostaje umieszczona w pewnym tajemniczym miejscu, gdzie zsyła się osoby, które miewają dziwne wizje, tam właśnie spotyka Alicję. Bohaterki łączą siły i starają się uratować dwa światy przed zagładą. Obecnie mówi się, że Netflix zmienił jednak plany co do fabuły, więc bardzo możliwe, że historia rozwinie się w nieco innym kierunku.

Wiemy jednak, kto zajmie się scenariuszem do obrazu. Netflix zatrudnił Annę Klassen. Oto co Anna powiedziała o pracy nad projektem:

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”#cc2854″ class=”” size=”18″]Scenariusz Dorothy and Alice dla Netflixa powstanie w konwencji epickiego kina przygodowego i fantasy. Dorastałam na tych książkach. Projekt ten sprawia mi niesłychanie dużo przyjemności – jako dziecko zawsze chciałam bliżej poznać te postacie i odkryć ich magiczne światy. [/perfectpullquote]

Co sądzicie o tym pomyśle?


Źródło: collider.com
Grafika główna: Disney i Warner Bros. Pictures