Aktorski remake animacji „Herkules” – wśród kandydatów na reżysera sławne nazwiska

0
Wytwórnia Disney postanowiła stworzyć aktorski remake animacji z 1997 roku – Herkulesa. Nie wiadomo jeszcze, kto zostanie reżyserem filmowych przygód mitycznego herosa.

Znamy już natomiast niektórych kandydatów na to stanowisko: Jon Favreau (Iron Man, Król Lew), Joe i Anthony Russo (Avengers: Endgame) lub Gore Verbinski (Piraci z Karaibów). 

Herkules, posiadający nadludzką siłę, żyje na ziemi wśród śmiertelników. Pewnego dnia chłopak dowiaduje się o swoim pochodzeniu  – okazuje się synem Zeusa i Hery, który został strącony na ziemię na skutek intryg jego stryja, Hadesa. Aby wrócić na Olimp, heros musi wykonać szereg niebezpiecznych i trudnych zadań.

Disney jest jeszcze na wczesnym etapie przygotowań. Wiemy już jednak, że scenarzystą aktorskiej adaptacji mitu o Herkulesie został Dave Callaham (Wonder Woman, seria Niezniszczalni, Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings)

Herkules będzie kolejnym aktorskim remakiem z listy klasycznych animacji Disneya. Wcześniejsze adaptacje, jakie możemy zobaczyć to m.in. Król Lew, Aladyn czy Piękna i Bestia.